VC Itálie 2012

10. září 2012 | 17.59 |

Na italském okruhu Monza se jel o víkendu další závod Formule 1 a poslední závod evropské části. Z první řady do něj startovali piloti týmu McLaren, Lewis Hamilton a Jenson Button. Opět jsme měli na roštu nějaké penalizace. Pastor Maldonado si ji přivezl už ze Spa, takže místo z 12. místa startoval jako 22. Paul di Resta měnil převodovku, takže místo z krásného 4. místa startoval jako 9. No a místo Romaina Grosjeana, který dostal zákaz startu za zavinění nehody po startu v minulém závodě ve Spa, startoval testovací pilot Lotusu Jérôme d'Ambrosio.

Po startu šel do čela Lewis Hamilton následován Massou, Buttonem, Schumacherem, Vettelem a Räikkönenem. Většina pole zvolila strategii jedné zastávky v boxech.

Velice dlouho byl na trati Sergio Pérez, vlastně měl nejdelší první stint, ale určitě to bylo způsobené tím, že startoval na tvrdých pneumatikách. Když se vrátil zpět na trať, byl osmý a začal svou spanilou jízdu. Já nevěřila vlastním očím. Sergio tam předjížděl své soupeře, jakoby se vůbec nic nedělo a najednou byl čtvrtý.

Na prvním místě jezdil bezpečně Hamilton, za ním jel Massa a za ním Alonso. Fernando Alonso však zajížděl lepší časy než týmový kolega Massa a tak se stalo, že Alonso Massu opět předjel (o týmové režii si myslete, co chcete). Jenže nepočítali se Sergiem, který nedlouho poté předjel Massu a předjel i Alonsa a začal stíhat Hamiltona, ale měl to daleko.

Z vítězství se tak radoval Lewis Hamilton. Na úžasném druhém místě skončil Sergio a třetí k radosti místních Tifosi skončil Fernando Alonso s Ferrari. Čtvrtý byl Massa, pátý Räikkönen, šestý Schumacher, sedmý Rosberg, osmý di Resta, devátý Kobayashi a desátý Senna. Pod bodovanými místy skončili Maldonado, Ricciardo, d'Ambrosio, Kovalainen, Petrov, Pic, Glock, de la Rosa a Karthikeyan.
V dobrém na závod nebude vzpomínat tým Red Bull. Sebastian Vettel nejprve dostal trest průjezdem boxovou uličkou za souboj z Alonsem a za jeho vytlačení z tratě, a poté kvůli technickým potížím musel svůj monopost odstavit podél trati. Jeho týmový kolega Mark Webber se v závěru závodu začal propadat, poté dostal hodiny a nakonec kvůli problémům s pneumatikami zajel do boxů a závod také nedokončil. Nedokončil ani Jenson Button kvůli závadě na palivovém systému. Jean-Eric Vergne havaroval a Nico Hülkenberg měl špatný celý víkend. Poté, co v kvalifikaci kvůli problémům s převodovkou nemohl zajet žádné kolo a startoval tak jako poslední, se technické problémy objevily i v závodě a Nico musel odstoupit.

Pro mě skvelý závod, Sergio byl 2. a Kamui 9., to je úplně super výsledek. No a Kimi byl 5., takže já jsem spokojená.

V čele šampionátu je Fernando Alonso, který má 179 bodů, za ním je to však těsné. Lewis Hamilton má 142 bodů, Kimi Räikkönen má 141 bodů a Sebastian Vettel má 140 bodů. Mark Webber má pak 132 bodů. Co k tomu dodat? Kimi, go! :)
V poháru konstruktérů vede stále Red Bull, ale McLaren se pomalu přibližuje.

Další závod se jede 23. září v Singapuru a jako tradičně je to noční závod jejich času, našeho času závod startuje normálně ve 14:00.