GP Německa

10. září 2012 | 17.02 |
›

Do velké ceny Německa na okruhu Nürburgring startovali z první řady Jules Cluzel, Sam Lowes, Broc Parkes a Kenan Sofuoğlu. Ve druhé řadě stáli Fabien Foret z českého týmu Intermoto Step, dále pak Vladimir Leonov, Gabor Talmacsi z českého týmu Prorace, a Sheridan Morais. Fabienův týmový kolega Romain Lanusse startoval jako 22. Poslední český tým v poli SMS Racing pro tento víkend vyměnil jezdce. Valentin Debise má totiž něco se zády, takže místo něj jel domácí Luca Hansen.

Po startu šel do čela Kenan Sofuoğlu následován Julesem Cluzelem, Samem Lowesem, Brocem Parkesem a také Fabienem Foretem. Po několika kolech se tato skupinka rozdělila na dvě menší. Kenan a Jules spolu jezdili vepředu, ale Kenan nedal Julesovi šanci na jakýkoliv předjížděcí manévr. Za nimi jezdila dvojice Lowes, Foret, zatímco Broc Parkes už začínal ztrácet.

Ke konci závodu upadl Sam Lowes. Tak se na třetím místě osamostatnil Fabien Foret.

Z vítězství se tak opět radoval Kenan Sofuoğlu, druhý byl Jules Cluzel a třetí Fabien Foret. Takže velká gratulace do českého týmu za další pódium! Čtvrtý pak projel cílem Parkes, pátý Leonov, šestý Baldolini, sedmý Talmacsi, osmý Iannuzzo, devátý Linortner a desítku uzavřel Ronan Quarmby. Vladimir Leonov byl však po závodě diskvalifikován kvůli technickým regulím (patrně nějaký problém s motocyklem), takže výsledky se o jedno místo posunuli a TOP 10 tak dokompletoval Massimo Roccoli, který se opět vrátil do tohoto šampionátu.
Sam Lowes po pádu svůj motocykl zvedl a dojel jako 13. Romain Lanusse byl 11. a Luca Hansen 23.

V šampionátu i nadále vede Kenan Sofuoğlu.

Další závod se jede 23. září v portugalském Portimãu.