GP Německa

10. září 2012 | 16.49 |

O víkendu se v rámci šampionátu MS Superbiků na okruhu Nürburgring odjely i závody Superstock 600 and Superstock 1000. Začnu, jako obvykle, kategorií Superstock 600, jehož závod se jel v sobotu.

Z první řady startovali Michael VD Mark, Riccardo Russo, Gauthier Duwelz a Adrian Nestorovic. Ve druhé řadě pak stáli Franco Morbidelli, Mike Jones, Bastien Chesaux a Robin Mulhauser.
Do závodu však nakonec neodstartoval Gauthier Duwelz, protože upadl při nájezdu na startovní rošt a posléze musel být převezen do lékařského střediska. Jak je na tom, nevím, doufám však, že je všechno v pořádku.
Michael VD Mark vystartoval ze všech nejlépe a závod vypsaný na 10 kol vedl od začátku až do konce. Dojel si tak pro další vítězství. Na druhém místě skončil Riccardo Russo a na třetím místě byl Franco Morbidelli.
Díky tomuto vátězství se van der Mark dostal do čela šampionátu. Má 169 bodů a jeho rival Russo má 167 bodů.

Do nedělního závodu Superstock 1000 na 11 kol startovali z první řady Bryan Staring, Eddi La Marra, Sylvain Barrier a Jérémy Guarnoni. Z druhé řady pak startovali Kev Coghlan, Markus Reiterberger, Leandro Mercado a Fabio Massei. Český závodník Ondřej Ježek startoval z 10. místa, Slovák Tomáš Svitok byl na roštu na místě 15. A jel i Fin, Eeki Kuparinen, ten startoval z 19. místa.
Po startu se do vedení dostal Bryan Staring. Asi v pátém kole havaroval vedoucí jezdec šampionátu Eddi La Marra, o několik kol za ním havaroval i Jérémy Guarnoni a poté také Bryan Staring. Tedy všichni favorité z čela pole. Tak se stalo, že na čele s velkým náskokem byl Sylvain Barrier, a ten si výhru utéct nenechal. Na druhé místo se tak dostal Kev Coghlan z Velké Británie a třetí byl domácí Markus Reiterberger. Ondra Ježek skončil 8., Tomáš Svitok 12. a Eeki Kuparinen kvůli pádu nedokončil.
V šampionátu sice stále vede La Marra, který má 119 bodů, ale Sylvain Barrier už ho opět dotáhl, má totiž bodů 113.

Další závody se jedou 23. září v portugalském Portimãu.