Ve Spa se rozezněla česká hymna

3. září 2012 | 12.06 |Poslední článek, který tady o GP2 mám je, že Pepa Král nepojede GP v Bahrajnu. Od té doby se událo strašně moc věcí. Ano, Pepa vynechal závody v Bahrajnu, místo něj jel Dani Clos, ale ve zbytku sezóny už Pepa pokračoval opět ve svém týmu Barwa Addax.

Je strašná škoda, že se tady GP2 nevěnuju víc, protože tyhle závody jsou naprosto úžasný a já sama mám tuhle sérii snad ještě radši než samotnou Formuli 1. Škoda jen, že žádná z televizí, které mám dostupné, nezakoupila práva a že tato série tak u laiků je známá málo a nebo (v tom nejhorším případě) vůbec. Takže my, velcí fanoušci, si musím najít jinou cestu a tou jsou samozřejmě přenosy přes internet.

Chtěla bych tady o GP2 a taky o GP3 psát víc, tak uvidím, jestli si najdu čas a taky jestli nebudu moc líná...ale teď už k tématu, o kterém jsem tu chtěla psát.

V belgickém Spa-Francorchamps se jely další dva závody této úžasné série. Sobotní tzv. hlavní závod, byl teda dost šílený, ale český pilot Pepa Král z toho dost vytěžil, protože skončil na krásném 4. místě (po startu někde ze 14. místa, myslím). Do nedělního kratšího závodu tzv. sprintu se otáčí rošt prvních osmi, takže Pepa startoval z místa pátého. Jeho start byl neuvěřitelný a už do první zatáčky šel na první místě. Já nevěřila vlastním očím. Čekala jsem, kdy se zezadu přiřítí jeho pronásledovatelé a Pepu předjedou, ale hle, ono se tak nedělo. Právě naopak, Pepa svůj náskok zvyšoval. Čím víc se blížil konec závodu, tím víc jsem byla nervózní, aby se něco nestalo. Díky Bohu, nic se nestalo a Pepa si tak dojel pro své první vítězství v GP2 ve své kariéře. Velká gratulace!!! I já jsem cítila jakési slabé dojetí, když po vyhlášení vítězů hrála česká hymna....

Jenom pro pořádek. Na GP2 čekají tento víkend dva závody v Monze a pak ještě v Singapuru a je konec sezóny...:-(  V čele šampionátu jsou Luiz Razia a Davide Valsecchi se shodným počtem bodů, za nimi se ještě tlačí James Calado i Esteban Gutiérrez. Pepa Král bral o tomto víkendu za to 4. a 1. místo první body v této sezóně. Konečně se ta smůla prolomila a závěr sezóny snad bude pokračovat v podobném duchu jako v Belgii.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář