GP České republiky - Rookies cup

28. srpen 2012 | 15.31 |
› 

Normálně se tady o Rookies cupu moc nezmiňuju, ale když jde o závod v ČR, tak udělám výjimku. Teda já bych se o tom, kvůli vítězi, zmínila, i kdyby se nejelo v Brně.

Do obou dvou závodů, které se na Masarykově okruhu jely, si pole position vybojoval brněnský závodník Karel Hanika.

První závod se jel v sobotu odpoledne na závěr dne. Karel se po startu držel zhruba na pátém místě, ale jako vždy, bylo to celé pole, co jelo v jedné skupině. Kája se pak posunul na místo čtvrté a vypadalo to, že mu i zůstane, protože vedoucí trojka se začala vzdalovat. To by ale nebyl Rookies cup a závod těchhle mladých kluků. Kája zabral a pomalu se dral o místečka vpřed. Poslední kolo bylo opravdu na nervy, protože Kája bojoval o své historicky první vítězství v tomto šampionátu. A dokázal to! Na druhém místě skončil Livio Loi z Belgie a třetí byl Florian Alt z Německa. Měla jsem za Karla opravdu velikou radost.
Pak jsme se bohužel dozvěděli, že během závodu těžce havaroval francouzský mladík Simon Danilo. Byl převezen do nemocnice v Brně a nevypadalo to vůbec dobře. Bylo tu podezření na zranění páteře a byl udržován v umělém spánku. Podle posledních zpráv má zlomené nějaké obratle, ale mícha je naštěstí v pořádku, a Simon už není v ohrožení života. Takže to je velmi dobrá zpráva.

Druhý závod se jel v neděli na závěr dne a také nazačal vůbec zle. Karel opět bojoval o místa na pódiu. Jenomže hned asi ve druhém kole, při bojích o pozice, Kája najel na obrubník. sklouzlo se mu to a to znamenalo pád. Nicméně on to nevzdal. Nasedl na svůj motocykl a snažil se ztrátu dohnat.
Dvě kola před cílem byl závod kvůli pádu jednoho ze závodníků zastaven červenými vlajkami. A protože do cíle chyběla už pouze ta dvě kola, tak to byl konec celého závodu. To bohužel znamenalo 16. místo pro našeho borce, tedy první nebodovaná příčka.
Závod vyhrál Livio Loi před Joem Robertsem z USA a Stefanem Manzim z Itálie.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář