GP České republiky

28. srpen 2012 | 14.52 |
› 

Na Masarykově okruhu v Brně se jel další závod Moto2. Z první řady startovali Pol Espargaró, Thomas Lüthi a Scott Redding.

Závod byl vypsán na 20 kol a jelo se na suché dráze.

Hned v prvním kole upadl Scott Redding. Do čela závodu se dostal Thomas Lüthi. Za ním se seřadili Marc Márquez, Andrea Iannone a Pol Espargaró. Dá se říct, že tahle čtyřčlenná skupinka spolu bojovala až do samotného konce závodu. Během toho boje ovšem Pol Espargaró udělal chybu a předjíždel v místě, kde byla vyvěšená žlutá vlajka. Ředitelství závodu poté rozhodlo, že Pol musí Iannoneho, který jel za ním, pustit zpátky před sebe. Netrvalo však dlouho a Pol byl zpátky na třetím místě. Thomas Lüthi vedl až do 17. kola, když zaútočil Márquez. Thomas Lüthi se však nehodlal vzdát. Takže to vypadalo na boj o vítězství mezi Lüthim a Márquezem a na boj o třetí místo mezi Espargarem a Iannonem.

Vítězství pro sebe nakonec o 0,061 získal Marc Márquez před Thomasem Lüthim a třetí byl Pol Espargaró. Andrea Iannone se musel spokojit s místem čtvrtým. Celá tato čtveřice se vešla do rozdílu něco málo přes půl vteřiny.

Za touto hlavní čtveřicí ovšem bojovala další skupinka o páté místo, které nakonec ukořistil Simone Corsi. Šestý byl Alex de Angelis, sedmý Johann Zarco, osmý Bradley Smith a devátý Mika Kallio. Desátý Esteve Rabat pak už na ně ztrácel půl vteřiny.

Do závodu nemohl odstartovat Max Neukirchner, který v jednom z tréninků upadl a zlomil si ruku.

V čele celkového pořadí zůstává Marc Márquez.

Další závod se jede 16. září v Misanu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář