GP České republiky

28. srpen 2012 | 14.36 |
› 

Na Masarykově okruhu v Brně se jel další závod Moto3. Z první řady startovali Maverick Viňales, Sandro Cortese a Zulfahmi Khairuddin. Jakub Kornfeil startoval ze 7. místa. Jasper Iwema jedoucí za český tým FGR startoval jako 27. V poli jsme měli ještě jednu naději a to Miroslava Popova, který jel na stroji Mahindra jako náhradník za zraněného Dannyho Webba. Míra startoval z 29. místa.

Závod byl vypsán na 19 kol a jel se na osychající trati. Někteří závodníci tak zvolili mokrou gumu, někteří suchou. A v průběhu závodu to bylo znát.

Nejlépe odstartovali Efrén Vázquez a Jonas Folger (ten už v týmu Aspar). No a za ním se tlačil k radosti domácích fanoušků Jakub Kornfeil a také Míra Popov, který předvedl neskutečný start. Ve čtvrtém kole šel do čela Folger, Vázquez se držel druhý, na třetím místě jezdil Míra Popov a čtvrtý byl Kuba Kornfeil. O kolo později už se Kuba dostal před Míru a netrvalo dlouho a byl také před Efrénem Vázquezem. Čím více trať osychala, tím více se dopředu dostávali favorité, tedy Cortese, Viňales a Salom. Naopak Popov se propadal. Ve 14. kola Míra upadl na cílové rovince. Ale nebyla to jeho vina, bohužel. Před ním upadl nějaký jezdec, nějak se tam pošťuchovali nebo tak něco, no a doplatil na to zrovna náš jezdec.

V 17. kole (tedy 2 kola do cíle) bylo pořadí následující. Vedl už s velkým náskokem Jonas Folger, druhý byl stále Jakub Kornfeil, třetí už byl Sandro Cortese, ale byl stíhán jak Viňalesem, tak i Salomem. A to se tam ještě cpal Alex Rins. V posledních dvou kolech nám kluci, kteří bojovali o druhé místo připravili infarktový závěr. Cortese, Salom, Viňales i Rins se dostali před Kornfeila, a ten jim přestával stačit. I Alex Rins už se do bojů moc nezapojoval. Naopak vřelo to mezi trojicí Cortese, Salom, Viňales. Luis Salom se dostal na druhé místo před Corteseho. Sandro to ještě zkoušel na cílové rovince ze vzduchového pytle, ale už to nestihl. Z vítězství se tedy radoval německý závodník Jonas Folger o téměř 6 sekund před Luisem Salomem a Sandro Cortesem. Na Mavericka Viňalese zbyla čtvrtá příčka.

Kuba Kornfeil nakonec závod dokončil na 6. místě, Jasper Iwema byl 24.

V čele celkového pořadí i nadále zůstává Sandro Cortese.

Další závod se jede 16. září v Misanu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář