GP Ruska

28. srpen 2012 | 14.10 |
› 

Na nově vybudovaném okruhu Moscow Raceway u Moskvy se jel další závod MS superbiků. Z první řady startovali Carlos Checa, Tom Sykes, Eugene Laverty a Leon Haslam. Do Ruska necestovali týmy Grillini a také Effenbert Liberty, takže náš Jakub Smrž ani jeho kolega Maxime Berger se na startu neobjevili. Naopak na divokou kartu v týmu Pedercini Kawasaki se vedle stálého jezdce Davida Saloma objevili Alexander Lundh a David McFadden.

První závod startoval jako mokrý, ale trať postupem času osychala.
Okamžitě po startu se do čela dostal Tom Sykes a pomalu začal odjíždět zbytku pole. Za ním se však děly věci. O další místa tam bojovali Leon Haslam, Eugene Laverty, Carlos Checa a do boje se začali zapojovat i Jonathan Rea a Davide Giugliano. Asi v šestém kole o sobě také začal dávat vědět Chaz Davies, který se taktéž zapojil do bojů o místa na pódiu. Asi ve 12. kole se do skupinky definitivně dostal i Marco Melandri, zatímco Max Biaggi už ztrácel. To už ale upadl Davide Giugliano, když chvíli před ním spadl i Rea. V 17. kole z 25 bylo pořadí první pětky následující. Vedl Sykes už o 3 a půl vteřiny před Daviesem, Haslamem, Melandrim a Lavertym. V 19. kole však došlo ke kontaktu Chaze Daviese a Leona Haslama. Leon to odnesl pádem a Chaz vyjel mimo trať. Oba se však se ztrátou vrátili zpátky na trať. Chaz byl stále v boji o pódium, zatímco Leon už ne a navíc jeho motocykl po tom pádu asi nebyl úplně v pohodě. Dvě kola před cílem se Chaz Davies opět dostal na třetí místo, jenomže upadl. S náskokem téměř devíti vteřin vyhrál Tom Sykes. Druhý skončil Marco Melandri a o třetí místo si to ještě rozdali oba piloti továrního týmu Aprilie. Úspěšnějším byl Max Biaggi, na Eugene Lavertyho zbylo tak místo čtvrté. Leon Haslam byl nakonec šestý.

Druhý závod již byl suchý. A opět nejlépe vystartoval Tom Sykes a začal zbytku pole ujíždět. Za ním se seřadili Eugene Laverty, Marco Melandri a Leon Haslam, kteří spolu bojovali o pozice. V 9. kole havaroval Max Biaggi a bohužel vzal s sebou i Leona Haslama. Ani jeden z nich nemohl pokračovat dál. Pořadí tak bylo následující. Vedl stále Tom Sykes, na kterého však začal dotírat Marco Melandri. O třetí místo bojovali Laverty, Rea a také Carlos Checa. V 15. kole šel do čela závodu Marco Melandri. Pomalu se začal Sykesovi vzdalovat. Naopak na Sykese se dotahoval Jonathan Rea. V předposledním kole dostal Eugene Laverty highsider a Johnny Rea jedoucí za ním se už nestačil vyhnout. Kačírkem kolem musel projet také Carlos Checa. Checa i Rea pokračovali dál, Laverty už ne. Z vítězství se radoval Marco Melandri před Tomem Sykesem. Problémy ostatních pomohly Chazu Daviesovi ke třetímu místu a k prvnímu pódiu v jeho kariéře v SBK. Carlos Checa nakonec dojel 4., Jonathan Rea 7.

Do čela šampionátu se po tomto víkendu dostal Marco Melandri. Mezi konstruktéry vede BMW.

Další závod se jede 9. září na německém okruhu Nürburgring.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře