GP Ruska

28. srpen 2012 | 13.44 |
›

Na nově vybudovaném okruhu Moscow Raceway u Moskvy se jel další závod MS supersportů. Z první řady startovali Jules Cluzel, Kenan Sofuoğlu, Sam Lowes a Broc Parkes. Jezdci českého týmu Intermoto Step Fabien Foret a Romain Lanusse startovali z 6. a 15. místa. Gabor Talmacsi jedoucí za český tým ProRace byl na roštu na místě 10. a Valentin Debise za další český tým SMS byl 14.

Závod se jel na 22 kol a na suché dráze. Po startu šel do čela Sam Lowes, který ale bohužel ulil start a tak netrvalo dlouho a Sam byl potrestán průjezdem boxovou uličkou. Do čela se tak dostal Kenan Sofuoğlu, kterého sice nějakou dobu stíhal Jules Cluzel, ale nepodařilo se mu Kenana předjet. Naopak Kenan se pomalu ale jistě začal vzdalovat a zvítězil s náskokem přes 5 vteřin na druhého Julese. Na třetím místě skončil domácí závodník Vladimir Leonov, takže si myslím, že Rusko má nového národního hrdinu...Za ním skončil Sheridan Morais a TOP5 dokompletoval Broc Parkes.
Fabien Foret závod dokončil na pěkném 6. místě, jeho týmový kolega Romain Lanusse závod kvůli pádu nedokončil. Gabor Talmacsi byl 8. a Valentin Debise 18.
Sam Lowes se po tom trestu dokázal dostat na body a cílem nakonec projel jako 12.

V šampionátu i nadále vede Kenan Sofuoğlu.

Další závod se jede 9. září na německém okruhu Nürburgring.