GP Indianapolis

20. srpen 2012 | 16.23 |
› 

Na americkém okruhu Indianapolis se jel další závod MotoGP. Z první řady startovali Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso. Ve druhé řadě stáli Ben Spies, Stefan Bradl a Casey Stoner. Karel Abraham si vyjel 14. místo, nakonec startoval jako 13.

Začnu nejprve divokými kartami, změnami v týmech a také bohužel marody. Na závodní trať se vrátil Héctor Barberá, který však má stále zlomenou nohu a chtěl to zkusit. Nevedlo se mu zle, jenže utrpěl vážný pád. Vyšetření v nemocnici potvrdilo tři zlomené zádové obratle a vypadá to, že Héctor už si na motorku do konce sezóny nesedne. Do USA jel i jeho náhradník v minulém závodě Toni Elías, takže i tady jel zbytek víkendu místo Héctora. Další těžké pády a zranění přišly v kvalifikaci. Začlo to Casey Stonerem. Casey má přetržené vazy v kotníku a také zlomené nějaké kůstky. Do závodu sice mohl startovat, ale byl to pro něj boj. Pád Nickyho Haydena byl také velmi škaredý a sám Nicky byl chvilku v bezvědomí. Vyšetření ukázala otřes mozku a nějakou menší zlomeninu v ruce a zákaz startu do závodu. No a ještě Ben Spies. Ten sice nakonec odešel po svých, ale také si udělal něco s rukou. No a ještě ty dvě divoké karty. Na motocyklu APR týmu Attack Performance startoval Steve Rapp, na motocyklu BCL týmu GPTech startoval Aaron Yates.

Já jsem tentokrát viděla asi jenom půlku kvalifikace, ale závod už jsem naštěstí stihla celý.

Takže úplně nejlepší start měli Dani Pedrosa a také Ben Spies, který šel dokonce do vedení. Já byla nervózní, bála jsem se, že se zase něco stane, protože té smůly už měl letos Ben ažaž. Bohužel moje nervy se zase potvrdily...Bena zradil motor a musel odstoupit z druhého místa....Toto už fakt není možné! Není závod, aby se něco nepokazilo....

Dani Pedrosa se tedy ujal vedení, které nepustil. Po odstoupení Bena se na druhé místo dostal jeho týmový kolega Jorge Lorenzo a to druhé místo taky nepustil. Zajímavý byl souboj o místo třetí. Tam bojovali Andrea Dovizioso, Casey Stoner, Álvaro Bautista a Stefan Bradl. Poslední dva jmenovaní však časem začali ztrácet. Za nimi se blížil ještě Cal Crutchlow, jenomže upadl a závod tak pro něj skončil. Andrea Dovizioso se dokázal od Casey Stonera odpoutat.

Pódium tedy bylo Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso, tedy úplně stejné jako první řada startovního roštu. Na čtvrtém místě skončil Casey Stoner, který toho měl po závodě opravdu dost vzhledem ke svému zranění. Pátý pak byl Álvaro Bautista, šestý Stefan Bradl, sedmý Valentino Rossi, osmý Karel Abraham, devátý Yonny Hernández (nejlepší CRT), desátý Aleix Espargaró, jedenáctý Toni Elías, dvanáctý Iván Silva, třináctý Colin Edwards, čtrnáctý James Ellison, patnáctý Steve Rapp a šestnáctý Aaron Yates.
Nedokončili již zmínění Ben Spies a Cal Crutchlow, dále pak Randy de Puniet, Michele Pirro (oba technické problémy), Mattia Pasini (pád) a Danilo Petrucci. Ten z jakého důvodu, nevím.

V celkovém pořadí vede Jorge Lorenzo s 225 body, druhý Dani Pedrosa má 207 bodů a třetí je Casey Stoner, který má 186 bodů.

Další závod se jede už tento víkend (tedy 24.-26. srpna) u nás v České republice na Masarykově okruhu v Brně.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře