GP Indianapolis

20. srpen 2012 | 16.02 |
›

Takže, stejně jako u Moto3, tak i u téhle kategorie tady musím upozornit, že jsem nic neviděla. Tedy vlastně ano, sobotní kvalifikaci jsem viděla, nedělní závod jsem nestihla.

Z první řady odstartovali Pol Espargaró, Marc Márquez a Andrea Iannone.

Po startu šli dopředu Iannone, Espargaró a také Dominique Aegerter. Marc Márquez měl slabší start, ale dostával se dopředu a brzy už celý závod vedl. Naopak Aegerter a Iannone se začali propadat. Marc Márquez své vedení navyšoval a Pol Espargaró se odpoutával od Juliána Simóna, který se dostal na třetí místo. A takto dopadl i samotný závod. Tedy vítězem se stal Márquez, druhý skončil Espargaró a na třetím místě byl Simón. Pěkně se předvedl Mika Kallio, když skončil čtvrtý.

V této kategorii naštěstí nebyly žádné vážné pády ani zranění, což se bohužel o Moto3 ani o MotoGP říct nedá...

V celkovém pořadí vede Márquez, který má 188 bodů, druhý je Espargaró, který má 149 bodů a třetí je Iannone s 136 body.

Další závod se jede už tento víkend (tedy 24.-26. srpna) a to u nás v České republice na Masarykově okruhu v Brně.