GP Indianapolis

20. srpen 2012 | 15.48 |
›

Další závod Moto3 se uskutečnil v americkém Indianapolis. Já jsem z kvalifikace, ani ze závodu vůbec nic neviděla, to tady musím přiznat. Takže sem shrnu jenom to, co jsem si přečetla na internetu.

Kvalifikace však byla plná pádů a bohužel ne všechny se obešly bez zranění. Tak především můj oblíbenec Héctor Faubel. Ten měl prý těžký highsider a musel být převezen do nemocnice. Bylo tu podezření na nějaké zranění zad či hrudníku. To se naštěstí neprotvrdilo, nějaké lehké zranění tam je, Héctor do závodu startovat nemohl, ale bude v pořádku a to je důležité. Pak také upadl Jack Miller a zlomil si klíční kost. Danny Webb musel být převezen do zdravotního střediska, protože si stěžoval na bolesti předloktí a zápěstí a pravděpodobně tam nějaké zranění bude, protože ani on do závodu nastoupit nemohl. Alex Márquez také musel být ošetřen (bolela ho noha), ale asi to nebylo nic vážného, protože do závodu startoval.

Pole position si vyjel Sandro Cortese, kterého v první řadě doplnili Danny Kent a Maverick Viňales. Jakub Kornefil startoval jako 10., Jasper Iwema jako 22.

Hned v prvním kole byla hromadná kolize čtyř jezdců. Byli do ní zapleteni Adrián Martín (který to prý celé zavinil), Niccoló Antonelli, Niklas Ajo a Jasper Iwema z české stáje FGR. Jediným, kdo pokračoval dál byl Niklas, jenže ten uviděl po pár kolech černou vlajku, která znamená diskvalifikaci. Byl diskvalifikován, protože se prý choval nesportovně k Adrianu Martínovi po té nehodě. Neviděla jsem to, takže to nemůžu soudit, nicméně pro Niklase je to už letos podruhé a minule to zas takový prohřešek nebyl, byla to zbytečná diskvalifikace, tak aby to v tomhle případě nebylo podobné...

Na čele se to opět velmi často střídalo, nakonec se o vítězství poprali jako už klasicky Sandro Cortese, Maverick Viňales a Luis Salom. Bojovalo se tak tvrdě, že Maverick Viňales těsně před cílem upadl. Sandro kvůli tomu ztratil, takže vítězství pro sebe nakonec urval Luis Salom. Jeho první vítězství v kariéře. Sandro byl druhý, no a třetí místo spadlo do klína dalšímu Němcovi Jonasi Folgerovi, který od tohoto závodu až do konce sezóny pojede v týmu Aspar místo Alberta Moncaya, který byl vyhozen (ale naštěstí našel místo jinde).

Jakub Kornfeil skončil na 8. místě a domů tak veze 8 bodů.

V celkovém pořadí vede Sandro Cortese, který má 184 bodů, druhý je Maveric Viňales s 155 body a třetí je Luis Salom, který má 129 bodů.

Další závod se koná už tento víkend (tedy 24.-26. srpna) a to u nás v České republice na Masarykově okruhu v Brně.