GP Velké Británie

7. srpen 2012 | 15.35 |
› 

Na britském okruhu Silverstone pokračovalo další kolo MS Superbiků. Z pole position k české radosti startoval Jakub Smrž, kterého v první řadě doplnili Leon Camier, Sylvain Guintoli (ten už ale ne za český tým Effenbert, nýbrž za tým Pata) a Leon Haslam. Ve druhé řadě se seřadili Davide Giugliano, Marco Melandri, Carlos Checa a Tom Sykes. Opět se vám může zdát rošt trošku zvláštní. Může to být způsobeno tím, že superpole se opět jelo na mokré trati, takže mělo pouze dvě části.

Oba dva závody byly vypsány na 18 kol.

Po několika kolech byl první závod přerušen červenými vlajkami. David Johnson totiž havaroval a Norino Brignola se mu nestačil vyhnout a najel do něj. Upadl ovšem i Maxime Berger, přes kterého pak spadl jeho týmový kolega Jakub Smrž. To ale začalo v Silverstone pršet, takže restart byl vyhlášen jako mokrý.
Ačkoliv jsem závod sledovala pouze přes live timing, i tak se dalo odpozorovat jak dramatické to bylo a já měla nervy na pochodu, jak se tak říká. Do restartu nejlépe odstartoval Tom Sykes následován Leonem Haslamem a Lorisem Bazem. Jakubovi to vůbec nevyšlo a jel společně se Sylvainem Guintolim na konci pole. Brignola ani Johnson do závodu už nezasáhli. Po pěti kolech se na čelo dostal Carlos Checa a začal pomalu ale jistě všem ujíždět. Stíhat se ho snažili hlavně britští závodníci Haslam, Sykes, ale také Camier. Jakmile se na trať začaly snášet první dešťové kapky, tak se výrazně zpomalilo a Carlos Checa svůj náskok ztratil. Do čela se opět dostal Haslam, za ním Camier a pak už také nováček Loris Baz. Pár kol před koncem upadl Leon Camier z druhé pozice. To mi bylo opravdu líto, měl na to, aby konečně po dlouhé době přivezl Suzuki opět na pódium. Začaly se ale dít věci. Najednou se ve předu objevily obě dvě netovární BMW týmu Italia Goldbet, tedy Michel Fabrizio a Ayrton Badovini. Michel šel dokonce do vedení. V posledním kole se ale přes něj dostal Loris Baz, který ukázal, že voda mu svědčí, a získal tak svoje první vítězství. Druhý dojel Michel Fabrizio, no a třetí byl jeho týmový kolega Ayrton Badovini. Ten po projetí cílem havaroval a vzápětí do něj najel i čtvrtý Jonathan Rea. Na výsledcích závodu to však nic nezměnilo. Carlos Checa nakonec dojel 5. Naprosto krásný závod s mými Nej na pódiu.
Jakub Smrž skončil s kolem ztráty na 17. místě. Lídr šampionátu Max Biaggi upadl v posledním kole.

Pokud byl první závod divoký, tak ten druhý (zkrácený na 17 kol a jel se na mokru) byl pravděpodobně ještě divočejší. Nejlépe odstartovali Sylvain Guintoli a Jakub Smrž. Ti si hned po prvním kole vybudovali lehčí náskok před zbytekem pole, které vedl Eugene Laverty. Sylvain začal pomalu ale jistě ujíždět i Jakubovi, ale ten se snažil udržet se v závěsu za Sylvainem. Na třetí místo už se propracoval Loris Baz a rozhodl se, že vedoucí dvojici začně stahovat, a vedlo se mu to více než dobře. No a v 7. kole to všechno začalo. Upadl Davide Giugliano. O chvíli později upadli i Ayrton Badovini a Jonathan Rea a také Leon Haslam, ten však motocykl zvedl a pokračoval dál.

Potom upadli i Jakub Smrž, Loris Baz, Carlos Checa i Maxime Berger. No a spadl i Tom Sykes. To už ředitelství závodu vyvěsilo červené vlajky. A hned se začalo řešit, jaké vlastně bude pořadí, jestli bude restart nebo ne a tak dále. A došlo se k velmi zajímavému rozuzlení, řekla bych. Červená vlajka byla vyvěšená někdy během desátého kola, takže jsem předpokládala, že se bude počítat dojeté předchozí kolo, tedy kolo deváté. Jenže oni počítali už kolo osmé a výsledky byly oznámeny jako oficiální, dál už se nepokračovalo. A protože nebyla odjeta potřebná délka, tak se udělovaly půlbody. Vítězství tak bylo přiděleno Sylvainu Guintolimu, druhý byl Loris Baz a třetí byl český závodník Jakub Smrž. V dalším pořadí byly trošku zmatky, protože do výsledků se vrátili jezdci, kteří upadli, ale v tom osmém kole ještě byli...Někteří protestovali, ale nebylo jim to nic platné.

Ještě musím doplnit další jezdce českého týmu Effenbert. Sylvain Guintoli už k nám teda nepatří. Jel ale samozřejmě Maxime Berger. V prvním závodě obsadil 11. příčku, v závodě druhém byl nakonec klasifikován jako 5. V Silvestone měl po zranění startovat i Brett McCormick, do tréninků opravdu nastoupil, do závodu se však nepodíval. Nevím proč, asi se ještě necítil úplně v pohodě.

V šampionátu stále vede Max Biaggi, ale Marco Melandri je za ním už pouze o 10,5 bodů.

Další závod se jede 26.srpna v Rusku na nově vybudovaném okruhu u Moskvy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře