GP Velké Británie

7. srpen 2012 | 14.54 |
› 

Na britském okruhu Silverstone se jel další závod MS supersport. Z první řady startovali Jules Cluzel, Sam Lowes, Alexander Lundh (ten se vrátil z krátkého angažmá v Moto2 tam, kde mu to, dle mě, jde o kousíček lépe, ale nevím, jak dlouho tu bude jezdit, protože jel v týmu Bogdanka místo Pawla Szkopka, který havaroval u nás v Brně na géčku, kde jsem seděla, takže jsem to přímo viděla) a Mathew Scholtz. Ve druhé řadě stáli Imre Tóth, Vladimir Leonov, Ronan Quarmby a Andrea Antonelli. Startovní rošt byl takový zajímavě promíchaný, protože kvalifikace se jela na mokru.

Závod byl vyhlášen na 16 kol. Jenomže po třech kolech začalo pršet a závod byl přerušen. Ovšem déšť to nebyl nijak závažný, protože restart se jel za úplného sucha. Nejlépe si vedli Cluzel a Lowes, ve předu se snažil držet i Imre Tóth. Mezitím si musel Florian Marino odpykat trest projetím boxové uličky za ulitý start.

Ve druhé polovině závodu se utrhla dvojice Lowes a Cluzel. Sam Lowes byl hodně povzbuzován domácími fanoušky, ale, ačkoliv odtáhl téměř celý závod, tak nevyhrál. V posledním kole ho předjel Jules Cluzel a zklamaný Sam Lowes se musel spokojit s druhým místem. Na třetím místě skončil Broc Parkes.

No já samozřejmě nesmím zapomenout na jezdce českých stájí. Takže, Intermoto Step. Fabien Foret předvedl krásný závod, krásnou stíhací jízdu, protože startoval až jako 17. a cílem závodu projel jako 6. Jeho týmový kolega Romain Lanusse se dlouho držel na hranici desítky, nakonec skončil 14. Gabor Talmacsi z týmu Prorace skončil 10. a Valentin Debise z týmu SMS bohužel do závodu vůbec neodstartoval. Zradila ho technika při ranním warm upu.

Jenom bych chtěla dodat, že nic z toho, o čem tu píšu, jsem neviděla. Pouze jsem sledovala live timing, z kterého se dá ledacos vyčíst, ale jinak mám samozřejmě informace z různých motorkářských serverů.

Ačkoliv Kenan Sofuoğlu dokončil tento závod na 5. místě, stále mu to stačí na vedení v celkové klasifikaci.

Další závod se jede 26. srpna na nově postaveném okruhu u Moskvy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře