GP Velké Británie

7. srpen 2012 | 14.38 |

O víkendu se jely další závody superbikového šampionátu a nechyběly ani závody kategorií Superstock 1000 a Superstock 600.

Do závodu superstock 1000 startovali z první řady Sylvain Barrier, Jérémy Guarnoni, Eddi La Marra a Matthieu Lussiana. Český závodník Ondřej Ježek startoval z 6. místa. Abych pravdu řekla, tak o závodě nevím prakticky nic, protože kvůli olympiádě jsem sledovala jenom po očku live timing. Takže z vítězství se radoval italský závodník Eddi La Marra, který v závěru předjel Jérémy Guarnoniho a třetí skončil Bryan Staring, který v závěru zdolal polemana Sylvaina Barriera. Ondra Ježek skončil na pěkném 7. místě a ještě si o místečko polepšil oproti závodu v Brně. Slovenský závodník Tomáš Svitok závod z důvodu pádu nedokončil.
Ještě bych měla dodat, že závod se jel na 10 kol a dráha snad měla být suchá, ale objevovaly se kapky deště.
V celkovém pořadí vede i nadále Eddi La Marra a nenápadně začíná odskakovat Barrierovi, což já nevidím moc ráda. No ale několik závodů do konce ještě chybí, tak uvidíme.

Závod Superstock 600 byl tentokrát na programu až v závěru závodní neděle. Z první řady startovali Michael VD Mark, Gauthier Duwelz, Adrian Nestorovic a Alex Schacht. Opět to byl závod, ze kterého jsem nic neměla, ale podle toho, co jsem četla, byl tak trochu zvláštní. Jelo se na mokré trati a závod se měl jet na 9 kol. Jenomže předchozí druhý závod superbiků byl plný chaosu, takže stocky startovaly se zpožděním a závod byl zkrácen na kol 7. Odjela se pouze dvě kola a závod byl přerušen červenými vlajkami. Vedoucí jezdec závodu Duwelz totiž havaroval a jeho motorka zůstala ležet na trati. Restart se pak jel na 5 kol, takže závod byl vlastně jenom pětikolový. Navíc jezdci se na rošt museli srovnat podle kvalifikace, ne podle toho na jaké byli pozici před restartem. Nechápu, proč.
Závod nakonec vyhrál Riccardo Russo z Itálie před van der Markem a domácím jezdcem, kterého neznám (patrně jel na divokou kartu) Lee Jacksonem.
Díky tomuto vítězství se Russo posunul do čela celkové klasifikace před van der Marka, ale pouze o tři body.

Stocky teď mají volno a další závody se uskuteční až 9. září na německém Nürburgringu.