GP USA

31. červenec 2012 | 19.19 |
› 

Na okruhu Laguna Seca se jel o víkendu další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Jorge Lorenzo, Casey Stoner a Dani Pedrosa. Do závodu už startoval i český závodník Karel Abraham. Naopak nestartoval Héctor Barberá. Ten se před týdnem zranil při tréninku na motokrosu. Zlomil si nohu. Ve Spojených státech místo něj jel Toni Elías, který je momentálně bez práce, protože Aspar Martínez ho vyhodil ze svého týmu v Moto2. Lépe řečeno Toni se s týmem dohodl na ukončení spolupráce, tedy alespoň tak to bylo prezentováno. No a na divokou kartu jel Steve Rapp s vlastním podvozkem AJR. I když se do závodu nekvalifikoval, tak komisaři mu udělili výjimku a on do závodu startovat mohl.

Abych byla upřímná, tak vám o závodě samotném nic neřeknu, protože jsem z něj vůbec nic neviděla. Ale prý po startu šel do čela Jorge Lorenzo, jenže po několika kolech ho předjel Casey Stoner a bylo rozhodnuto. Casey si dojel pro vítězství. Jorge byl druhý a na třetím místě skončil Dani Pedrosa. Pod stupni vítězů se opět seřadili závodníci z týmu Monster Yamaha Tech 3, tedy čtvrtý byl Andrea Dovizioso, pátý pak Cal Crutchlow. Nicky Hayden skončil 6., Stefan Bradl 7., Álvaro Bautista 8., Aleix Espargaró 9. (a byl tak nejlepší CRT) a TOP 10 uzavřel Karel Abraham.

Ben nedokončil. Závod jel se zraněnou patou. To si přivodil pádem v kvalifikaci. Prý nepěkným. No a i v závodě měl prý nepěkný pád. Přímo ve vývrtce, jak se této části trati říká. Hlavní je, že Ben je v pohodě. Ono jich ale nedokončilo celkem dost, všichni, co dojeli do cíle, bodovali.

Nemá cenu tady psát ještě něco dalšího, když vlastně ani není o čem.

V celkovém pořadí i nadále vede Jorge Lorenzo.

Další závod se jede po přestávce a to 19. srpna v Indianapolis.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář