VC Maďarska 2012

31. červenec 2012 | 19.03 |

Na maďarském okruhu Hungaroring u Budapeště se o víkendu jel další závod vozů Formule 1. Z první řady do něj startovali Lewis Hamilton a Romain Grosjean.

V těchto dnech žiju hlavně olympiádou, ale závod F1 jsem si samozřejmě nenechala ujít. Hned na startu měl problémy Michael Schumacher, takže start byl odložen a jezdci jeli ještě jedno zaváděcí kolo. Kvůli tomu byl závod o to jedno kolo zkrácen, takže místo 70 se jelo kol 69. Schumacher byl zatlačen do boxů a startoval z boxové uličky.

Do čela šel po startu Hamilton. Dobrý start předvedl i Grosjean, i Räikkönen, stejně jako Alonso a Button. Závod to byl celkem zajímavý, musím říct. Pro mě zejména kvůli tomu, že o pozice ve předu bojovali moji oblíbení piloti. Lewis Hamilton si nakonec vcelku v pohodě dojel pro vítězství. Druhý dlouho jezdil Romain Grosjean, no nakonec se přes něj (také díky zastávce v boxech a dobré strategii) dokázal dostat jeho týmový kolega Kimi Räikkönen, který dokonce bojoval o vítězství. Já jsem si u televize mále rozmačkala prsty na rukou, jak jsem si přála, aby Hamiltona předjel. No nepovedlo se a Kimi byl opět druhý. Romain získal třetí místo, takže oba Lotusy byly opět na pódiu, což je dobré. Já stále věřím, že vítězství přijde. Stále máme před sebou dost závodů na to, aby to v nějakém vyšlo.

Sebastian Vettel skončil pod stupni vítězů jako čtvrtý, Fernando Alonso byl pátý.

Ode mě velká pochvala patří pro Bruna Sennu. Poprvé v této sezóně se dostal do třetí části kvalifikace a startoval z 9. místa. V závodě dojel do cíle na místě 7. a i v celém závodě se předvedl velmi dobře. Naopak bohužel obě Force Indie skončili pod čarou a bez bodů. Nico Hülkenberg byl 11. a Paul di Resta 12.

No a samozřejmě abych nezapomněla. Sauber. Ti se tentokrát docela trápili. Sergio byl na roštu 14. a Kamui 15., takže šance na body určitě byla. No ale nedaří se vždy. Sergio nakonec dojel 14. a Kamui bohužel cíl závodu neviděl. Asi dvě kola před cílem zajel kvůli závadě na autě do boxů. No ale ještě byl klasifikován na 18. místě.

To je asi tak všechno. Dala jsem sem jen pár mých postřehů, což si myslím, že stačí.

V celkovém pořadí vede stále Fernando Alonso, v poháru konstruktérů je to stále Red Bull.

Formule 1 teď má letní prázdniny. Celý srpen se nic moc nebude dít. No a další závod je na programu 2. září na okruhu Spa-Francorchamps v Belgii.