GP České republiky

27. červenec 2012 | 18.56 |
› 

Do obou závodů na Masarykově okruhu startovali z první řady Tom Sykes, Carlos Checa, Eugene Laverty a Davide Giugliano. Ve druhé řadě stáli Marco Melandri, Jonathan Rea, Leon Haslam a Michel Fabrizio. Závodníci českého týmu Liberty dopadli takto: Jakub Smrž 10. a Maxime Berger 19. Sylvain Guintoli nestartoval, jak už jsem v jiném článku vysvětlila.

Oba dva závody se jely na 20 kol.

První závod byl vyhlášen jako mokrý, ale trať rychle osychala. Vyhrál Marco Melandri z Itálie před Tomem Sykesem z Velké Británie a Lorisem Bazem z Francie. Čtvrtý byl Carlos Checa, pátý Eugene Laverty, šestý Max Biaggi, sedmý Leon Haslam, osmý Michel Fabrizio, devátý Maxime Berger, desátý Jakub Smrž, jedenáctý Chaz Davies, dvanáctý Alex Polita, třináctý Norino Brignola, čtrnáctý Leon Camier, patnáctý John Hopkins. Bez bodů zůstali šestnáctý Lorenzo Zanetti, sedmnáctý Viktor Kispataki a osmnáctý David Salom. Nedokončili Jonathan Rea, Leandro Mercado, Hiroshi Aoyama, Davide Giugliano a Ayrton Badovini, který to zabalil hned po zahřívacím kole.

Druhý závod už se jel na suchu. Vyhrál opět Ital Marco Melandri a opět před Britem Tomem Sykesem, ale třetí byl Carlos Checa ze Španělska. Čtvrtý byl Max Biaggi, pátý Eugene Laverty, šestý Chaz Davies, sedmý Leon Haslam, osmý Loris Baz, devátý Leon Camier, desátý Michel Fabrizio, jedenáctý Davide Giugliano, dvanáctý Jonathan Rea, třináctý Jakub Smrž, čtrnáctý John Hopkins a patnáctý Maxime Berger. Na šestnáctém místě pak skončil Lorenzo Zanetti, sedmnáctý byl Norino Brignola a osmnáctý Viktor Kispataki. Nedokončili Alex Polita, Ayton Badovini, David Salom a Hiroshi Aoyama. Až teď vidím, že Leandro Mercado se ve druhém závodě vůbec neobjevil. Netuším, z jakého důvodu, ani na okruhu jsem to vůbec nezaregistrovala.

V celkovém pořadí nicméně i nadále vede Max Biaggi.

Další závod se jede 5. srpna na britském okruhu Silverstone.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář