GP České republiky

27. červenec 2012 | 18.26 |

O Brnu už jsem toho, myslím, napsala ažaž, takže dodám ještě výsledky. Začnu nižšími kategoriemi.

Závod superstock 600 jsem neviděla, protože se jel v sobotu a já v sobotu na okruhu chyběla. Z první řady do něj startovali Riccardo Russo, Gauthier Duwelz, Michael VD Mark a Alex Schacht. Český závodník startující na divokou kartu Jiří Klejch startoval z místa 24., Slovák Lukáš Jasenský (náhradník za zraněného Tomáše Krajčího) se kvalifikoval jako 25.
Závod se jel na 11 kol a na suché dráze. Zvítězil Michael van der Mark z Holandska před Gauthierem Duwelzem z Belgie a Riccardem Russem z Itálie. Na čtvrtém místě skončil Alex Schacht, pátý byl Francesco Cocco, šestý Franco Morbidelli, sedmý Adrian Nestorovic, osmý Christian Gamarino, devátý Ferruccio Lamborghini, desátý Sébastien Suchet, jedenáctý Christophe Ponsson, dvanáctý Luca Vitali, třináctý Richard de Tournay, čtrnáctý Riccardo Cecchini a bodovanou patnáctu uzavřel Luca Salvadori. Jiří Klejch závod dokončil na místě 20., Lukáš Jasenský byl 21.
V celkovém pořadí vede van der Mark.

Závod superstock 1000 se jel v neděli dopoledne a byl vypsán na 12 kol. Celý se odjel na mokré dráze, za deště, větru a zimy...Z první řady startovali Sylvain Barrier, Jérémy Guarnoni, Christoffer Bergman a Bryan Staring. Ve druhé řadě stáli Lorenzo Baroni, Ondřej Ježek, Eddi La Marra a Lorenzo Savadori. Slovák Tomáš Svitok startoval jako 13., český zástupce na divokou kartu Jan Halbich se kvalifikoval na místě 20. Na divokou kartu také startoval Fin Eeki Kuparinen, který se kvalifikoval jako 17., ale nakonec do závodu nestartoval. Nevím proč.
Zvítězil Bryan Staring z Austrálie před Eddi La Marrou z Itálie a Jérémy Guarnonim z Francie. Čtvrtý pak skončil Robbie Brown (pokud se nemýlím, tak také s divokou kartou), pátý David McFadden, šestý Fabio Massei, sedmý Christoffer Bergman, osmý Ondřej Ježek, devátý Matthieu Lussiana, desátý Andrzej Chmielewski, jedenáctý Kev Coghlan, dvanáctý Jan Halbich, třináctý Markus Reiterberger, čtrnáctý Alen Gyorfi, no a patnáctku uzavřel Massimo Parziani. Tomáš Svitok byl 21. Poleman a vedoucí muž celého seriálu Barrier nedokončil kvůli pádu.
To znamená, že do čela šampionátu se dostal Eddi la Marra.

Další závod se koná 5. srpna na britském okruhu Silverstone.