Ještě pár slov...

25. červenec 2012 | 13.07 |
› 

...k uplynulému MS Superbiků v Brně. Rozhodla jsem se, že sem ještě napíšu nějaké svoje postřehy, pocity a tak z pátku a z neděle, kdy jsem na okruhu osobně byla a náramně si to užívala.

Nejvíc se mi samozřejmě líbilo v pátek v paddocku. Všechny ty kamiony, motorky, skútry a taky samozřejmě hezcí závodníci (co si budem nalhávat, že) ve mě vyvolávali takový pohodový pocit a já se cítila fakt šťastně a tak nějak vyrovnaně. Stejně jako před dvěma lety jsem měla pocit, že tohle je místo pro mě. Cítila jsem se tam jako doma :) Proto jsem taky pořád něco fotila. Bohužel zůstalo to většinou u toho něco a nepřerostlo to v někoho. Z jezdců mám fotku jenom Lorise Baze a Leona Camiera, přitom příležitostí vyfotit si i další bylo až až....To už je teď ale jedno, teď to těžko změním. Stejně si budu navždycky pamatovat, že jsem je potkala...

První věc, která mě zarazila, bylo prázdné místo u Effenbertu. Vysvětlím. Šli jsme paddockem, najednou jeden kamion Effenbertu, pak volné místo a pak druhý kamion Effenbertu. Hned to mě i ségře došlo. To volné místo bylo původně připraveno pro Sylvaina Guintoliho, jenže nějak se s týmem nepohodl nebo cosi takového (no jo, dovnitř těchto závodů a týmů prostě nevidíme), část Sylvainova týmu se sbalila a odjela domů. Takže Sylvain v závodech nestartoval, což mi bylo moc líto. Těšila jsme se na něj...A z toho prázdného místa v paddocku mi bylo tak nějak smutno....A ještě druhý smutno mi bylo, když jsem zahlédla nálepku, na které bylo Power for Lascorz...A pak byl Joan na motorce dokonce i na nějakém velkém superbikové plakátu...

Jinak ale pátek opravdu neměl chybu. Vždycky to může být lepší, ale stále to řadím do kategorie nejkrásnější zážitek léta, co léta, tohoto roku nebo možná dokonce celého mého dosavadního života, což už jsem ostatně psala minule, tak se nechci opakovat.

Na své si prostě přišly všechny mé smysly. Pravda, hmat moc ne, ale co už :D Zrak asi nejvíc, protože jsem toho viděla opravdu moc. No a pak taky sluch. Zvuk motorů je tak nádhernej zvuk. No a čich si zase přišel na svý při vůni benzínu ;) Akorát teda ještě chuť nic moc. Ale jak v pátek, tak i v neděli jsme si na okruhu koupili klobásu a obě dvě byly fakt dobrý.

Nejvíc vtipný ale bylo, když jsem v paddocku uslyšela zvuk skútru. To jsem se hned otáčela, kde co jede a abych viděla, jestli náhodou nejede někdo známý :D Párkrát jsem se opravdu otočila a viděla nějakého závodníka (pamatuji si případ Imre Tótha a Gabora Talmacsiho), ale většinou projel nějaký šéf nebo tak někdo...

No už vás tady nebudu otravovat mýma kecama, který stejně nikoho nezajímají. Ale já se z toho prostě potřebuju vypsat, jinak to holt nejde ;) 

Připíšu sem ještě výsledky dvou doprovodných závodů, jejichž kolonky tu nevedu, ale protože je to Brno, tak se musí zaznamenat prostě vše. Ani jeden závod jsem neviděla, důvody jsou uvedeny u článků z neděle.

Závod Coppa dei due Paesi vyhrál Denis Sacchetti z Itálie před svým krajanem Olmo Spigariolem, třetí byl Sergey Vlasov z Ruska. Patrik Vostárek spadl z prvního místa, motorku ale zvedl a dovezl do cíle na 10. místě. Michal Prášek byl 4., Viktor Dušek 6. a Tomáš Vavrouš kvůli pádu závod nedokončil. V celkovém pořadí tohoto seriálu vede právě Sacchetti. Tato série má pouhopouhé tři závody, jeden se jel v Itálii, druhý teď v Brně a ten poslední na jezdce čeká na konci srpna v Rusku.

KTM European Junior cup vyhrál Lukas Wimmer z Rakouska před Gastonem Garcíou ze Španělska a Javierem Orellanou také ze Španělska. V této sérii nejezdí žádny český závodník. Wimmer vede i v celkovém pořadí. Nevím, jak to mají s kalendářem, ale myslím si, že jedou i příští týden v Silverstone.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ještě pár slov... marit 25. 07. 2012 - 14:33
RE: Ještě pár slov... niki 25. 07. 2012 - 17:25