Brno 2012 Neděle 2.část

24. červenec 2012 | 22.10 |
› 

Podle spíkra jsem slyšela, že do závodu supersportů nejlépe odstartovali Kenan Sofuoğlu a taky právě Fabien Foret. Jenže jezdci ještě neodjeli ani jedno kolo a už na okruhu vlály červené vlajky. To jsme se úplně vyděsili, co se stalo. Po startu havaroval Andrea Antonelli a musel být převezen do medical centra. Přerušení nakonec trvalo jen pár minut a pak začala nová startovní procedura. Taky jsme se dozvěděli dobrou zprávu, a to, že Andrea je v pořádku.

Při restartu se do čela opět dostal Fabien. Já z toho byla dost nervózní, fakt jsem mu to vítězství neskutečně přála. Po pár kolech jsem se ale přestala soustředit na dění v závodě, protože před naší tribunou havaroval Pawel Szkopek. A havaroval opravdu zle. Já tu nehoda teda neviděla, ale všimla jsem si žlutých vlajek a jak k němu běží traťoví komisaři. On totiž bezvládně ležel na okraji dráhy vedle své motorky. Úplně mi zatrnulo. Pak jsme si ale všimla, že pohnul rukama, tak jsem si trochu oddychla, stejně jsem ale nebyla klidná. K místu nehody se seběhlo spoustu lidí. Taky jsem měla to nutkání, ale radši jsem tam nešla. Traťáci naložili Pawla na nosítka a odnášeli ho do bezpečí. A bože! On jim z těch nosítek spadl! Tak ho tam sbírali a pak ošetřovali a čekali na sanitku. Sanitka ho naložila a za potlesku lidí na tribuně odvážela pryč. Pak letěl vrtulník. Já si to nějak nedávala do souvislosti, ale večer jsem se dozvěděla, že ho opravdu převáželi vrtulníkem do nemocnice. Tohle není moc pěkná vzpomínka na tento závod. Ale má šťastný konec. Pawel je totiž v pořádku, tedy má asi nějaké drobné zranění, ale není to nic vážného. Když sanitka odjela, tak jsem se zase pomalu začínala soustředit na závod, ve kterém stále vedl Fabien. Stíhal ho ale Kenan a ještě se tam cpal Broc Parkes. Čtvrtý Sam Lowes sice zajížděl rychlá kola, ale byl za nimi s odstupem, který už smazat nedokázal. V zatáčce, do které jsem viděla, bylo pár výletů mimo trať, teď ani nevím, o koho šlo. A na konci rovinky odstavil svůj motocykl Mathew Scholtz. To bylo docela vtipný. Mathew jel pomalu už na té rovince a ukazoval jezdcům za sebou, aby ho předjeli. No a na konci rovinky motorku odstavil a máchal u toho rukama. To vypadalo docela vtipně, ačkoliv já tuším, jak frustrovaně se on v té chvíli cítil. Taky nám to o chvíli později ukázal. Když slezl z motorky, tak vší silou kopl pravou nohou do svodidel. Přelezl přes svodidla a vlezl do bílé dodávky, která tam přijela. Za chvilku z ní ale zase vylezl a šel pěšky až k traťákům, kteří ho na skútru odvezli do boxů. Pět kol před cílem na okruhu znova zavlála červená vlajka. My jsme se vyděsili, co se zase stalo, protože těch pádů a podobně bylo opravdu požehnaně. Žádný problém ale nehlásili, tak jsme si mysleli, že to ukončili dřív schálně, protože byli v časovém skluzu. Později jsem se dozvěděla, že se prý někde na trati objevily dešťové kapky. Nevím kde, u nás na géčku teda ne. Když kolem nás jezdci projížděli už pod červenými vlajkami, tak byla vidět radostná gesta Kenana.

Já si ale říkala, ať se příliš neraduje. Byl sice v době ukončení závodu na prvním místě, ale co já si pamatuju, tak se počítá to kolo zpátky a tam podle mě vedl ještě Fabien. Takže se čekalo, jak to dopadne a jaké budou oficiálně výsledky. Najednou spíkr hlásí ''Zvítězil Fabien Foret...'' My jsme se ségrou nadšeně vykřikly a objaly se. To, co jsme si nejvíc přály, se opravdu vyplnilo. Kenan teda skončil až jako druhý a na třetím místě byl Broc. Čtvrtý pak byl Sam a pátý Jules Cluzel. Takže moje TOP5 skončila opravdu jako TOP5. To bylo super. A druhý jezdec českého Intermota taky skončil na místě plném jedniček, byl totiž jedenáctý. Strašně jsem si to užívala, když hráli francouzskou hymnu pro vítěze. Škoda jen, že nemohlo být kvůli těm červeným vlajkám čestný kolo. To by asi teprv byly věci...

Po vyhlášení jsme se dozvěděli, že závod Junior KTM cup, který měl následovat, se z časových důvodů posouvá až na úplný závěr programu. To mě opravdu naštvalo. Strašně jsem se na ty mladý pušky, jak já říkám, těšila. Navíc, ty motorky jsou takový trošku motokrosový, nebo jak to mám nazvat a já to strašně chtěla vidět na trati. Nechápu, proč to posunuli, do druhého závodu SBK byla ještě hodina (možná i víc) a KTM cup měl jenom 7 kol, takže podle mého se to dalo v pohodě stihnout. Takhle jsem se tam hodinu nudila a mrzla, protože se opět objevily mraky a foukalo.

No ale dočkala jsem se. Druhý závod byl neméně zajímavý než ten první. Rošt byl samozřejmě úplně stejný jako při prvním závodě a startovali všichni, i Ayrton. Ale Kuba měl horší start než prve. Vepředu si to až do konce rozdávali Tom Sykes a Marco Melandri. Tom vedl skoro celý závod. Ke konci ho Marco párkrát předjel, ale Tom se dokázal na první místo vždy vrátit. Pak kolem nás projeli v pořadí Marco, Tom. Já si myslela, že je ještě jedno kolo, tak jsem fandila ''Tome, jedeeeem!!" Jenže najednou spíkr hlásí, že Marco Melandri má double. Tak mi zklaplo. Vůbec jsem nevěděla, že už se jede poslední kolo...Takže Tom byl opět druhý. Je to samozřejmě krásný výsledek, ale vítězství bylo tentokrát opravdu blizoučko. No a pro třetí místo si dojel Carlos Checa. A opět jsem viděla několik pěkných předjížděcích manévrů i chybiček, kdy byli jezdci tzv. ''dlouzí''. No a Kuba tentokrát skončil 13., nic moc, ale pořád je to dobrý, protože se potýkal s následky zranění z Aragonu a my to musíme hodnotit kladně i vzhledem k tomu, že dokončil oba dva závody na bodech. A to se mu v Brně už pár let nestalo. Abych nezapomněla, během závodu spíkr říká, že má v komentátorské kabině speciálního hosta. Byl jím Joska Kubíček, šéf královéhradeckého Intermota. Děkoval Fabienovi a týmu a sponzorům a taky všem fanouškům a z jeho hlasu bylo znát dojetí. To byl krásný moment. Taky si chvilku zakomentoval a bylo to lepší než co předváděl ten spíkr. Měli nechat Josku dokomentovat zbytek závodu, to bychom si aspoň užili....No a teď ještě zpátky k závodu. Čestý kolo si kluci užívali a my taky. Oni mávali na nás, my na ně. Marco Melandri slavil s italskou vlajkou a Tom Sykes před naší tribunou pálil pneumatiky. Taky tam pálil pneumatiky maďarský jezdec na divokou kartu Viktor Kispataki. Ten dokonce dvakrát, na začátku rovinky a na konci rovinky. Je pravda, že na naší tribuně bylo dost Maďarů a maďarských vlajek. Byl tam vyvěšen i transparent povzbuzující Gabora Talmacsiho.

My jsme se začali balit. Bylo mi to líto, protože na programu byly ještě dva závody (Coppa dei due paesi se čtyřmi českými závodníky a taky přeložený KTM cup), ale nedalo se nic dělat. Byli jsme promrzlí a taky jsme potřebovali stihnout nějaký vlak, abychom se domů dostali v přijatelnou večerní hodinu. Ale ono, většina lidí jela domů s náma. Pro tyto dva šampionáty to jistě byla škoda, protože tam moc lidí nezůstalo.

A co myslíte, že se stalo? Cestou domů nádherně svítilo sluníčko, který nás zahřívalo a byla modrá obloha. Takový, kdyby byl celý den!

Ale já si to i přes nepřízeň počasí náležitě užila a doufám, že jsem na nic podstatnýho nezapomněla. Doufám, že příští rok se tu závody uskuteční znovu a já budu jejich součástí.

Výsledky všech závodů sem dodám v dalších článcích.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář