Brno 2012 Neděle 1.část

24. červenec 2012 | 21.13 |
› 

První věc, kterou jsem udělala, když jsem se v neděli brzy ráno po zazvonění budíku probudila, bylo, že jsem otočila hlavu směrem k oknu a koukala, jestli je zataženo a jestli dokonce náhodu neprší. Skrz žaluzie jsem sice viděla jen matně, ale byla jsem schopná rozeznat, že je trochu zataženo, ale není to až tak špatné. Slunce, které taky zrovna vstávalo se snažilo razit svou cestu přes mraky.

Když jsem pak vešla do kuchyně na snídani, tak jsem z okna viděla, že je oblačno, takže jsem z toho nedělala žádnou vědu. Vlastně překvapivě nikdo z toho nedělal žádnou vědu. Nasnídali jsme se, nachystali všechno, co jsme si s sebou chtěli vzít, oblíkli se a spěchali na vlak do Brna. To ráno čas utíkal neuvěřitelně rychle.

Cestou vlakem jsme projížděli deštěm. Stále jsme si ale říkali, že tím projedeme a v Brně bude hezky. Když jsem vystoupila v Brně z vlaku, úplně jsem se rozklepala. Byla strašná zima. Taky bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo. Ale podle kaluží bylo vidět, že je po vydatném dešti. Naštěstí jsem na sobě měla svetr, ale stejně mi bylo chladno. Na nádraží jsme si všichni rychle došli na záchod a koupili něco teplýho k pití. Já si koupila horkou čokoládou, která byla víc studená než horká. Pak jsme se pěšky vydali na Mendlovo náměstí. Cestou jsme ještě hodili do schránky pohled, který táta napsal babičce. Jen ať babička vidí, že jsme opravdu v Brně, když se tvářila tak divně, když jsme o tom vyprávěli týden před tím při její návštěvě. No ale najít schránku na dopisy byl docela oříšek. Nakonec jsme našli jakousi díru, která si říkala schránka na poště vedle nádraží. Tak to tam taťka hodil. To jsem teda zvědavá, jestli to babičce (a taky dědovi samozřejmě) opravdu dojde. Na Mendolově náměstí jsme stihli autobus o třičtvrtě na deset, což bylo fajn. Myslela jsem si, že hodně lidí jelo už tím předešlým, ale i ten náš byl narvanej.

Čím víc jsme se blížili k okruhu, tím víc dešťových kapek jsem viděla na okýnku. Stále jsem si však říkala, že je to jenom mrholení, protože ono to opravdu nevypadalo, že by pršelo nějak moc. Jenže, když jsem na okruhu vystoupila, první, co jsem řekla, bylo ''Kurňa''. Takový liják! Museli jsme vytáhnout deštníky a vydali jsme se na přírodní tribunu G, která měla být po zbytek dne naším útočištěm. Než jsem tam za těch pár minut došla, tak jsem byla úplně zmrzlá a myslela jsem si, že to opravdu skvěle začíná. Myšleno ironicky, samozřejmě. Slyšela jsem mamku, jak nadává a pak i taťku, jak cosi říkal. No já jsem to radši nekomentovala, protože pohádat se bylo to poslední, co jsem v té chvíli chtěla. Ale myslet svý jsem si mohla. Přiznávám, byla jsem z toho počasí nervózní, ale touha vidět závody byla silnější, takže jsem se snažila to prostě nevnímat. Když jsme došli k bráně, tak jsem opatrně vytáhla vstupenky, aby nezmokly a dala je té slečně, která tam stála, aby je propípla čtečkou. Nešlo to. V té chvíli jsem se opravdu začala bát, že nás dovnitř nepustí. No ale nakonec se povedlo.

A taky ti kluci, co byli v té budce, měli na mě a na ségru nějaký řeči, ale nebyli nezdvořilí, to ne, spíš naopak. A musím říct, že byli docela šikovní, ale to je teď vedlejší.

Procházeli jsme géčkem a hledali nějaké vhodné místo pro nás a v té chvíli už začali na rošt najíždět závodníci z kubatury superstock 1000. Ono nebylo moc z čeho vybírat, protože bylo mokro, takže všichni lidi stáli nahoře na silnici s deštníky. Ale nějaký chlap to vyřešil po svém. Déšt nedéšť, on si sedl do té mokré trávy, ale je pravda, že měl na sobě pláštěnku. Stejně ale vypadal nějak moc zmokle. Já jsem během závodu bojovala se svým deštníkem, protože ono taky dost foukalo a já měla pocit, že mi ten deštník uletí. A protože byla zima, spíkr na začátku závodu hlásil 8 °C (!!), tak jsem měla úplně zkřehlý ruce. Mrzí mě, že ten závod byl tak ovlivněn tím lijákem, protože jsem si ho nedokázala dostatečně užít. Z pole position startoval můj idol Sylvain Barrier. Já z toho měla obavy, a ty se bohužel nakonec vyplnily. Sylvain sice odstartoval pěkně, držel se někde na třetím místě, pokud si dobře vzpomínám, ale začal se propadat a zhruba v půlce závodu spadl z asi pátého místa, nebo tam někde. To jsem byla zklamaná, když to spíkr hlásil...Nejlepší start měl Bryan Staring na Kawasaki. Já už si minule všimla, že je docela dobrej ''vodník''. A on to potvrdil. Vyhrál stylem start - cíl. Na druhém místě skončil Eddi La Marra, který Bryana stahoval, ale díky bohu to nestihl. No a třetí byl můj oblíbenec Jérémy Guarnoni. Takže aspoň nějaká radost, když už Sylvain spadl. Asi dvě kola před koncem přestalo úplně pršet a i trať osychala. Já už jsem nemusela držet deštník, takže jsem Jérémyho pořádně povzbuzovala a tleskala. Další velkou radostí v tomto závodě bylo umístění dvou českých jezdců. Oba dva musím pořádně pochválit, byli super. Ondra Ježek startoval ze skvělého 6. místa a měl perfektní start, dokonce bojoval o bednu. Hrozně jsem mu ji přála. No ale skončil osmý, což taky není k zahození. Honza Halbich, jedoucí na divokou kartu, startoval někde kolem 20. místa, myslím, teď si to vůbec nevybavuju. Ale v závodě ukázal, že voda mu nevadí a bojoval o první desítku. Taky jsem ho moc povzbuzovala. Nakonec z toho bylo místo 12. Čestný kolo bylo docela rychlý, možná i kvůli tomu, že bylo mokro. Pamatuju si ale, když projížděl Jérémy, tak jsme mu tleskali a mávali a on mával na nás. Pak si taky pamatuju vítěze Bryana Staringa jak projel s australskou vlajkou. No a Ondra Ježek před naší tribunou pálil pneumatiky.

Ještě jsme nějakou dobu postáli na té silnici. Viděli jsme ale, že lidi už si začínají sedat na stráň na trávu a roztahují tam deky atd...Bylo ale vtipný, jak všichni osahávali zem a trávu, jestli je to ještě mokrý. My taky. I když jsem seděla na osušce, tak jsem cítila, jak mám mokry kalhoty. V té chvíli mi to ale tak nějak bylo jedno. Všichni už toužebně očekávali první závod superbike. Na pole position stál ''Mr. Superpole'' Tom Sykes. Strašně jsem si přála, aby tady vyhrál. No v prvním závodě mu to bylo zapovězeno. Na osychající trati to byla docela loterie. Navíc závod byl oficiálně vyhlášen jako mokrý, takže jezdci si mohli zvolit pneumatiky jak do mokra, tak i do sucha, záleželo jenom na nich a na týmu. Tenhle závod byl úplně perfektní, ačkoliv moc mile nezačal. Ayrton Badovini totiž hned po zahřívacím kole zajel do boxů a do prvního závodu se vůbec nepodíval. Kuba Smrž odstartoval pěkně, držel se a hned to bylo poznat i mezi lidma. Všichni ho povzbuzovali. Největší nadšení přišlo, když se do čela závodu dostal Maxime Berger z českého týmu Liberty. Jsme se ségrou nechápaly. Já si myslela, že to není pravda, ale opravdu kolem nás Maxime projížděl jako první. To bylo úžasný, na té vodě byl opradu rozjetý. Samozřejmě mu to nevydrželo, ale bylo to fajn. V zatáčkách a taky na rovince, kam jsme viděli, bylo spoustu krásných předjížděcích manévrů a taky jedna nehoda. Tom Sykes udělal chybku a kolidoval s Jonathanem Reou. Johnny to neustál a upadl. Byl to boj o třetí místo, teda aspoň myslím. Bylo to sice vzadu na horizontu, ale my to se ségrou hned poznaly a křičely jsme ''Johnny spadl!'' Naštěstí se mu nic nestalo.  V závodě vyhrál Marco Melandri. Druhý byl Tom Sykes a na třetím místě byla senzace v podobně Lorise Baze, který startoval až z 15. místa. Moje sestra byla štěstím bez sebe (kdo četl článek o pátku, tak chápe). Kuba byl nakonec 10., takže čeští fanoušci byli relativně spokojeni. Čestný kolo bylo taky docela fajn. Někteří jedzci mávali a dělali wheelie, někteří naopak rychle projeli (byli to hlavně ti, kterým se závod moc nepovedl). I počasí začínalo být fajn. Bylo modro a svítilo sluníčko, i když pořád foukal strašně studený vítr. Pak ale zase přišly mraky, kvůli který byla ještě větší zima.

No a pak už se všechno začalo chystat na závod supersportů. Strašně jsem si přála, aby vyhrál Fabien Foret z českého týmu Intermoto Step. Už v pátek, když jsem Fabiena viděla, jsem si říkala, že by to bylo super, kdyby to dokázal, a začínala jsem si tím být čím dál tím víc jistá. Sice se před závodem zatáhlo, ale nepršelo. Ale byla opět příšerná zima. A jestli chcete znát pokračování, tak si musíte chvíli počkat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Brno 2012 Neděle 1.část marit 25. 07. 2012 - 11:10