VC Německa 2012

24. červenec 2012 | 20.23 |

O víkendu se na německém okruhu Hockenheim jel další závod Formule 1. Z první řady startovali Fernando Alonso a Sebastian Vettel.

Taky jsme na roštu měli několik penalizací. Mark Webber, Romain Grosjean i Nico Rosberg měnili převodovku, takže všichni dostali trest 5 míst na startovní roštu. Takže, Webber se kvalifikoval jako 3., ale startoval z místa 8., Rosberg se kvalifikoval až 17. a startoval jako 21. a Grosjean se kvalifikoval na 15. místě a startoval jako 19. Do toho všeho ještě dostal trest Sergio Pérez. Prý blokoval v kvalifikaci dva jezdce před sebou. Inkriminované okamžiky jsem viděla, ale nepřišlo mi, že by Sergio udělal něco zakázaného....Kvalifikoval se na pěkném 12. místě, ale penalizace ho odsunula na místo 17.

Tak a k závodu jenom stručně. Neviděla jsem ho, protože jsem byla celý den v Brně na superbicích. Takže vyhrál suverénně Fernando Alonso před Sebastianem Vettelem a Jensonem Buttonem. Jenže Sebastian dostal po závodě trest za nedovolené předjíždění Jensona Buttona. Viděla jsem to večer ve zprávách a musím říct, že trest je oprávněný. Takže Jenson Button se dostal na místo druhé a na třetí místo se posunul k mé radost Kimi Räikkönen. Seba Vettela penalizace posunula na páté místo mezi oba vozy týmu Sauber, kteří mi tímto výsledkem udělali ohromnou radost. Kamui Kobayashi byl 4. a Sergio 6.

Pěkný posun v závodě zaznamenal domácí Nico Rosberg. Z konce pole se probojoval až na poslední bodované, tedy 10. místo. Jediný závodník, který nedokončil, byl Lewis Hamilton.

V čele celkové klasifikace je samozřejmě i nadále Fernando Alonso, který si pomalu vybudovává slušný náskok.

Další závod se jede 29. července, tedy už tuto neděli, na maďarském okruhu Hungaroring.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře