GP Itálie

16. červenec 2012 | 15.36 |
› 

Na italském okruhu Mugello se o víkendu jel další závod MotoGP. Z první řady startovali pouze španělští závodníci, a to Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Héctor Barberá. Český závodník Karel Abraham kvůli zranění opět nestartoval a tentokrát místo něj nejel ani žádný náhradník.

Nejlepší start předvedl Jorge Lorenzo. Za ním se tlačili Pedrosa, Dovizioso i Hayden a dobrý start měl i Stefan Bradl. Naopak Héctor Barberá se ihned začal propadat.

Vlastně já mám pocit, že Jorge Lorenzo až do cíle to první místo nikomu dalšímu nedal a dojel si pro vítězství stylem start-cíl. Druhý dojel Dani Pedrosa a na třetí místo už letos poněkolikáté si vystoupal Andrea Dovizioso. Čtvrtý pak skončil skvěle jedoucí Stefan Bradl, který dlouho dobu dokonce jezdil na místě třetím. Pátý byl Valentino Rossi, šestý Cal Crutchlow, sedmý Nicky Hayden, až osmý pak skončil Casey Stoner, devátý Héctor Barberá a desítku uzavřel Álvaro Bautista. Jedenáctý pak byl Ben Spies, na dvanáctém místě byl nejlepší motocykl CRT Randy de Punieta, třináctý skončil jeho týmový kolega Aleix Espargaró, čtrnáctý byl James Ellison, patnáctý Mattia Pasini a šestnáctý Iván Silva. Ostatní závod nedokončili.

Nejvíc nechápu diskvalifikaci Michele Pirra. On totiž vyjel mimo trať a pak zajel do boxů a já si myslela, že v závodě končí. Jenže ono to vypadalo, že se pak na trať vrátil. A najednou se objevilo, že mu ředitelství závodu udělilo černou vlajku. Absolutně nechápu za co, ale pravděpodobně to bylo za ten výlet mimo trať. Ale nikde jsem o tom nečetla ani žádné vyjádření....

A ještě k Benovi. On měl velmi pěkný start, vypadalo to, že bude někde kolem čtvrtého místa. No najendou se začal propadat až mezi motocykly CRT a já nechápala, co se zase děje. Dneska jsem si to už přečetla. On totiž Ben jel nemocný. Měl prý nějaké žaludeční potíže a léky, které dostal moc nezabraly. Dokonce během závodu měl závratě. V tom případě nechápu, jak mohl celý závod dojet. Ať si říká kdo chce, co chce, Ben je prostě borec.

V celkovém pořadí vede Jorge Lorenzo.

Další závod se jede 29. července na americkém okruhu Laguna Seca.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář