GP Itálie

16. červenec 2012 | 15.15 |
› 

Na italském okruhu Mugello se o víkendu jel další závod Moto2. První řadu si v kvalifikaci vyjeli Pol Espargaró, Marc Márquez a Johann Zarco. Jenže Johann byl penalizován za způsobení kolize s Espargarem (který si udělal něco s kotníkem) a tak se na třetí místo na roštu postavil domácí Andrea Iannone. Johann tak startoval až z 18. pozice.

Skvělý start měli Márquez, Espargaró, Iannone, Lüthi a také Bradley Smith. Po pár kolech se najednou ve vedení objevil velmi dobře jedoucí japonský závodník Takaaki Nakagami. Za ním následovali Lüthi, Iannone, Márquez a také Dominique Aegerter, Espargaró a Rabat. Estebe Rabat ale vypadl, stejně jako jeho týmový kolega Axel Pons, takže tým Pons už měl v závodě pouze Pola Espargara.

Do čela závodu se nacpal Thomas Lüthi následován Espargarem, stále dobře jedoucím Nakagamim, Márquezem, Iannnonem a Smitem. Po pár kolech se do vedení dostal Pol Espargaró a snažil se svým konkurentům ujet. A také se mu to začalo dařit. Ze stíhací skupiny nikdo jeho tempu nedokázal sekundovat až na Andreu Iannoneho, který se od skupiny odpoutal a Espargara pomalu stahoval. No a asi 3 kola před cílem už z nich byla dvojice bojující o vítězství v závodě.

K radosti všech italských fanoušků vyhrál domácí Andrea Iannone o 9 setin před Polem Espargarem a třetí místo nakonec vybojoval Thomas Lüthi.

Dobře zajel Johann Zarco, který z té nelichotivé 18. pozice vybojoval body za 10. místo.

V celkovém pořadí vede i nadále Marc Márquez, jenže ten dojel v tomto závodě na 5. místě, takže Iannone, Espargaró i Lüthi na něj pár bodů stáhli.

Jezdce teď čeká měsíční přestávka, protože další závod se koná 19. srpna v americkém Indianapolis.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář