GP Itálie

16. červenec 2012 | 15.01 |
›

Na italském okruhu Mugello se o víkendu jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Maverick Viňales, Sandro Cortese a Alex Rins. Jakub Kornfeil startoval z 13. místa, Jasper Iwema, který byl zraněný a musel jet pod injekcema, startoval z místa 31.

Nejlépe vyšel start malajskému jezdci Zulfahmi Khairuddinovi, který startoval ze 7. místa, ale po startu se ujal vedení. Za ním jel Efrén Vázquez. Za nimi samozřejmě nechyběli ani jezdci, kteří pravidelně letos bojují o pódium, Maverick Viňales, Sandro Cortese nebo Luis Salom. Ten měl ale kolizi s Albertem Moncayem a uba upadli.

Po několika kolech se to trochu roztrhalo a ve vedení byla sedmičlenná skupina, kterou vedl Maverick Viňales. Ovšem kartami rázně míchali domácí borci Romano Fenati a Niccoló Antonelli. Fenati se dokonce v polovině závodu dostal do vedení, což domácí fanoušky ohromně potěšilo.

Pár kol před cílem se skupina roztrhla na dvě měnší. Ve vedení byla trojice Viňales, Cortese, Fenati a ve druhé skupince byli Antonelli, Kent, Vázquez a Rins. Za mezerou pak jela trojice Kornfeil, Faubel a Khairuddin, který se po skvělém začátku propadl.

Vedoucí trojice předvedla několik dobrých předjížděcích manévrů a téměř v každé zatáčce to mezi nimi bylo velmi těsné. Z vítězství se nakonec radoval Maverick Viňales o pouhé 2 setiny před Romano Fenatim a třetí Sandro Cortese byl za prvním o pouhým 71 tisícin! Takže to byl velmi těsný finiš.

Jakub Kornfeil skončil na 8. místě, což je jeho nejlepší umístění v sezóně. Jasper Iwema nedokončil. Pěkně jel Fin Niklas Ajo, který skončil 11., když startoval někde z konce pole (nevím přesně).

V celkovém pořadí vede Sandro Cortese o 9 bodů před Maverickem Viňalesem.

Jezdce teď čeká přestávka a další závod se jede za měsíc, konkrétně 19. srpna v americkém Indianapolis.