GP Německa

9. červenec 2012 | 16.08 |
›

Další závod MotoGP se uskutečnil na německém okruhu Sachsenring. První řadu si v mokré kvalifikaci vyjeli Casey Stoner, Ben Spies a Dani Pedrosa. Z druhé řady startovali Cal Crutchlow, Jorge Lorenzo a domácí naděje Stefan Bradl. Český závodník Karel Abraham kvůli zranění nestartoval. Místo něj jel na motocyklu Ducati týmu AB Cardion testovací jezdec Ducati, Franco Battaini. Álvaro Bautista, ačkoliv si vyjel 11. místo, tak byl odsunut až na úplně poslední místo na roštu. To byla penalizace z minulého závodu, kdy spadl a strhnul s sebou také Jorge Lorenza. No já myslím, že tato penalizace byla až moc tvrdá, ale budiž...

Do suchého závodu na 30 kol nejlépe odstartoval Dani Pedrosa. Konec konců, jako vždy. To si člověk prostě může tipnout, že po první zatáčce to bude on, kdo povede celé pole. Ovšem netrvalo dlouho a do vedení šel jeho týmový kolega Casey Stoner. Dani se však nevzdal a snažil se, aby mu Casey neutekl. Za děma motocykly tování Hondy se seřadili čtyři Yamahy, tovární jezdci Ben Spies a Jorge Lorenzo, a netovární jezdci týmu Tech3 Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow. A za nimi už vykukoval Stefan Bradl.

Po pár kolech se dvojice Stoner - Pedrosa odpoutala od zbytku pole. Jorge Lorenzo si pomalu udržoval třetí místo a boj se odehrával o místo čtvrté mezi Benem, Andreou Doviziosem a Calem Crutchlowem.

Dani Pedrosa asi 10 kol před cílem předjel Casey Stonera, ten si to samozřejmě nechtěl nechat líbit. Jorge Lorenzo už si v pohodě držel třetí místo. A vypadalo to na boj mezi třemi Yamahami o místo čtvrté. Jenže Cal Crutchlow chtěl moc a udělal chybu. Propadl se až do další, docela početné, skupiny. V ní byli Valentino Rossi, Héctor Barberá, Nicky Hayden, Stefan Bradl, Álvaro Bautista a no pak už i Crutchlow.

V posledním kole závodu začalo jemně pršet.

V posledním kole závodu, při nájezdu do jedné z posledních zatáček, ztratil Casey Stoner předek a poroučel se k zemi. Dani Pedrosa tak pohodlně vyhrál a na druhé místo se posunul Jorge Lorenzo (ten jel s nějakým zraněním na kotníku, které si přivodil v minulém závodě po pádu hned po startu). Závěrečný boj o třetí místo nakonec vyzněl lépe pro Doviziosa a na Bena tak zbylo místo čtvrté.

Bradl skončil 5., Rossi 6., Bautista 7. (po startu z konce roštu), Crutchlow 8., Barberá 9. a desítku dokompletoval Nicky Hayden. Randy de Puniet skončil 11. a byl tak nejlepším motocyklem CRT. Na 12. místě dojel Colin Edwards, 13. byl Aleix Espargaró, 14. Yonny Hernández a 15. James Ellison. Bez bodů skončili náhradník za zraněného Karla Abrahama, Franco Battaini, Iván Silva a Danilo Petrucci.

Nedokončili, již zmíněný Stoner, potom kvůli pádu Mattia Pasini a kvůli technickým problémům Michele Pirro.

V celkovém pořadí je opět v čele Jorge Lorenzo.

Další závod se jede už tento víkend na italském okruhu Mugello.