GP Německa

9. červenec 2012 | 15.47 |
›

Na německém okruhu Sachsenring se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Marc Márquez, Julián Simón a Mika Kallio. Ono bylo pořadí na roštu docela zajímavé. Bylo to způsobeno hlavně tím, že sobotní kvalifikace se jela na mokré trati.

Závod Moto2 byl v Německu v neděli na pořadu jako první. Jelo se za poměrně pěkného počasí a na suché trati.

Po startu šel do čela Marc Márquez, za něj se zařadili Mika Kallio, Andrea Iannone, Bradley Smith. Hned ve třetí zatáčce kolidovali Scott Redding a Toni Elías. Zatímco Toni to tak tak ustál, tak Scott skončil v kačírku. Jenže Toni pak bohužel o pár kol později taky spadl.

V desátém kole vypadl z vedoucí skupiny Andrea Iannone, protože taktéž skončil na zemi. Utvořila se tak skupina Márquez, Kallio a de Angelis. Ze zadu už se přitahoval Pol Espargaró, kterému nevyšla kvalifikace a startoval až jako 17.

Márquez se pomalu dvojici za sebou začal odpoutávat a tak se strhl boj o druhé a třetí místo. To pro sebe v závěru získal k mé radosti finský závodník Mika Kallio a Alex de Angelis skončil třetí. Ačkoliv se Pol Espargaró moc snažil, tak na lepší než čtvrté místo to tentokrát nestačilo. Top 5 pak dokompletoval Thomas Lüthi.

Andrea Iannone po pádu nakonec motocykl zvedl a stíhací jízdou pokračoval, ale dokončil 16., tedy na první pozici mimo body.

Ještě bych mohla lehce naznačit nějaké změny v poli. Místo zraněného Švéda Alexandera Lundha startoval německý (tedy domácí) závodník Markus Reiterberger, který letos pravidelně závodí v MS Superstock 1000. A také nestartoval Francouz Mike di Meglio. Tam to ale nebylo kvůli zranění. Jenže prostě Mike nedodal týmu potřebnou sumu peněz v určitém časovém období, takže byl nahrazen italským závodníkem Andreozzim. Nevím, jestli je to napořád nebo to byla jenom přechodná situace. Ale jestli je to napořád, tak :(

V celkovém pořadí i nadále vede Marc Márquez.

Další závod se jede už o tomto víkendu v italském Mugellu.