GP Německa

9. červenec 2012 | 15.32 |
›

Na německém okruhu Sachsenring se jel další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Sandro Cortese, Danny Kent a Adrian Martín. Český závodník Jakub Kornfeil startoval z místa 5., tedy z druhé řady. Zástupce českého týmu FGR Jasper Iwema startoval ze 17. místa. Ještě dodám, že kvalifkace se jela na mokré trati.

Závod Moto3 byl na programu až jako úplně poslední. Těsně před závodem ale začalo pršet a prý se objevily i kroupy. Takže start závodu byl o půl hodiny posunut. A poté byl závod samozřejmě vyhlášen jako mokrý.

Po zahřívacím kole, kdy se jezdci seřadili zpátky na rošt, se stalo něco s motocyklem Héctora Faubela, pravděpodobně mu zhasl motor. Takže Héctor musel startovat z boxové uličky.

Po startu se do čela docela překvapivě dostal Adrian Martín následován Jackem Millerem, který startoval ze 4. místa, Louisem Rossim, Jonasem Folgerem a Luisem Salomem. Poleman Sandro Cortese ani český borec Jakub Kornfeil neměli start ideální. Do čela se však dostal Miller, který měl miniaturní náskok. Za ním se seřadili Rossi, Martín, Salom, Folger a figuroval tam i Brad Binder. Ze zadních pozic se pomalu dopředu začal dostávat i Sandro Cortese. Jak trať začala osychat, tak Sandro zajížděl jedno nejrychlejší kolo závodu za druhým až se dostal na záda vedoucí skupině.

Asi 10 kol před cílem už byl ve vedení domácí borec Sandro Cortese, na kterého se tlačili Alexis Masbou (ten se také probojovával dopředu po ne příliš podařeném startu), Adrian Martín, Luis Salom i Brad Binder. Ovšem Binder i Martín upadli, takže se skupina ztenčila na čtveřici Cortese, Masbou, Salom a Miller. Ze zadu se ještě snažil připojit Efrén Vázquez, avšak marně. V posledním kole už si to mezi sebou rozdávali hlavně Cortese a Masbou. Nakonec se z vítězství před domácím publikem radoval Sandro Cortese, druhý skončil Alexis Masbou a třetí byl Luis Salom.

Jakub Kornfeil skončil 10., Jasper Iwema závod nedokončil.

Skvělý výkon předvedl Héctor Faubel. Ten tedy nakonec odstartoval z té boxové uličky a po prvním kole byl asi 32., cílem závodu nakonec projel na 7. místě. Fin Niklas Ajo mi taky celkem udělal radost, protože skončil na bodované 14. příčce. A ještě Maverick Viňales. Španělský závodník, který do Německa přijel jako vedoucí muž MS, nebyl příliš nadšený z mokré sobotní kvalifikace a vyjel si v ní až 24. místo. Cílem projel jako 17., takže nebodoval.

A to znamená, že do vedení se opět posunul Sandro Cortese. A to o 18 bodů právě před Viňalese.

Další závod se jede už o tomto víkendu v italském Mugellu.