GP Španělska

3. červenec 2012 | 21.44 |
› 

Na španělském okruhu Aragon se jely další závody Superbiků. Z první řady startovali Tom Sykes, Max Biaggi, Eugene Laverty a Leon Haslam. Ve druhé řadě pak stáli Marco Melandri, Jonathan Rea, Carlos Checa a Chaz Davies. Jakub Smrž startoval z 12. místa.

Hned po startu prvního závodu došlo k nehodě, do které byli zapleteni hlavně Jonathan Rea a Jakub Smrž. Jonathan v závodě pokračoval na konci pole, ale Jakub už bohužel ne. Místo toho musel na vyšetření do Medical centra.
Do čela se dostal Tom Sykes, ale moc dlouho mu to nevydrželo. Předjeli ho Biaggi, Laverty a poté i Melandri. Do čela šel tedy Max Biaggi a získával náskok. Za ním jeli Melandri, Laverty, Sykes a Checa. Asi v půlce závodu se Marco Melandri pomalu začal dostávat Biaggimu na záda a schylovalo se k vzájemnému souboji. Na souboj to vypadalo i o třetí místo, kde jela skupina Laverty, Checa, Sykes a dostali sem tam i skvěle jedoucí Davies a Badovini.
Melandri se pokusil u útok a ten byl úspěšný, nicméně Biaggi mu to ihned vrátil. Takhle se předjeli hned několikrát. Chvíli to vypadalo, že vítězství připadne Biaggimu, chvíli zas, že Melandrimu. Nakonec však byl tím šťastnějším Biaggi.
Na třetím místě nakonec skončil Carlos Checa, protože Tom Sykes a Ayrton Badovini po boji o třetí místo spadli.
Maxime Berger byl 10., Sylvain Guintoli 12.

Do druhého závodu bohužel kvůli zranění kotníku a zápěstí nenastoupil český závodník Jakub Smrž.
Do čela se dostal Eugene Laverty, kterého stíhali Max Biaggi a Marco Melandri. Za nimi se ovšem nenápadně přibližoval Chaz Davies a pár kol před koncem už to byla čtyřčlenná skupina, která bojovala o vítězství. Chaz tam s tím řádně zamíchal.
Z těsného vítězství se nakonec radoval Marco Melandri. Druhý skončil Eugene Laverty a třetí po krásné jízdě Chaz Davies. Na Maxe Biaggiho zbylo místo čtvrté.
Maxime Berger skončil na 12. místě, Sylvain Guintoli dojel 13.

V celkovém pořadí vede Max Biaggi (248,5 bodů) před Melandrim (200,5 bodů) a Reou (183 bodů).

Další závody se konají 22. července na Masarykově okruhu v Brně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář