GP Španělska

3. červenec 2012 | 21.26 |
› 

Na okruhu Aragon ve Španělsku se jel další závod supersportů. Z první řady do něj startovali Jules Cluzel, Sheridan Morais, Kenan Sofuoğlu a Fabien Foret.

Hned po startu došlo ke kolizi, kvůli které byl závod zastaven. Yves Polzer měl na startu nějaký problém a mával rukou, aby se mu ostatní jezdci vyhnuli. Jenže Matthew Scholtz to bohužel nestihl a do Polzera narazil. Scholtz je v pořádku, ale Polzer je zraněný. Naštěstí je prý mimo ohrožení života, to je nejdůležitější.

Závod se tedy restartoval. Do restartu vyrazil nejlépe Morais, ale v zápětí ho předjel poleman Cluzel. Jenže během souboje se Sofuoğlem Jules Cluzel upadl a závod tak pro něj předčasně skončil.

Na čele se pak utvořila trojice Kenan Sofuoğlu, Fabien Foret a Sam Lowes (ten startoval jako 5.). Ti se mezi sebou předjížděli a moc si nedarovali. Tedy alespoň podle toho, co jsem četla, protože, abych byla upřímná, závod jsem neviděla. Asi 5 kol před cílem, když vedl Sam Lowes, ředitelství závodu vydalo penalizaci pro Kenana za nebezpečné předjetí Fabiena Foreta. Kenan se měl posunout o tři místa zpátky. Jenže co udělal? Místo toho, aby se posunul za své soupeře, tak předjel Sama a projel pod šachovnicovou vlajkou jako první. To mu samozřejmě nevydrželo a Kenan byl ve výsledcích odsunut na páté místo. Zvítězil tak Sam Lowes před Fabienem Foretem z českého týmu Intermoto Step. Třetí místo pak spadlo do klína Sheridanu Moraisovi.

Manévr Kenana na Fabiena jsem neviděla, takže to nemůžu posoudit, ale asi to bylo fér. Turečtí fans si prý stěžují, že spíš měl být potrestán Fabien...no jo, každý to prostě vidí jinak.

Druhý závodník českého týmu Intermoto, Romain Lanusse předvedl pěkný závod a skončil na bodované 11. pozici. Gabor Talmacsi, jedoucí za český tým Prorace, byl 9., Valentin Debise, startující za český tým SMS, nedokončil.

V celkovém pořadí vede Kenan Sofuoğlu.

Další závod se jede 22. července na Masarykově okruhu v Brně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář