GP Nizozemska

2. červenec 2012 | 21.14 |
› 

Na nizozemském okruhu Assen se jel v sobotu další závod Moto2. Z první řady startovali Marc Márquez, Pol Espargaró a Andrea Iannone.

Hned po startu došlo ke kolizi mezi Ratthaparkem Wilairotem a Thomasem Lüthim, takže Thomas značně ztratil v šampionátu.

Do čela se dostal Pol Espargaró a vybudoval si menší náskok, jenže mu podklouzlo přední kolo a Polovy naděje zůstaly v kačírku. I on ztratil v šampionátu. Do čela se najednou dostal Dominigue Aegerter, za ním jeli Andrea Iannone a Scott Redding, ale už se tam dostával i Marc Márquez.

Do čela se dostal Andrea Iannone a hned začal svým soupeřům ujíždět. Za ním bojovali Redding a Márquez. Marc Márquez se dokázal dostat před Scotta Reddinga a začal stíhat Iannoneho. To se mu povedlo poměrně rychle a pak předvedli pár slušných předjížděcích manévrů. Ten poslední ale Márquez ubránil a dojel si tak pro vítězství. Druhý skončil Andrea Iannone a třetí místo si zajistil Scott Redding.

Pěkný závod předvedla i skupinka Zarco, Kallio, Krummenacher, která bojovala na začátku druhé desítky. Nakonec se ještě stihli dotáhnout na Toniho Elíase před nimi a projeli cílem v pořadí 8. Zarco, 9. Elías, 10. Kallio a 11. Krummenacher.

Bývalému jezdci českému týmu Intermoto v supersportech Gino Reovi se zatím v Moto2 nedaří. Tento závod dokončil na 22. místě, což bylo 4. od konce.

V šampionátu vede Marc Márquez.

Další závod se jede už tuto neděli na německém okruhu Sachsenring.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář