GP Nizozemska

2. červenec 2012 | 21.03 |
› 

Na nizozemském okruhu Assen se jel v sotobu další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Sandro Cortese, Danny Kent a Niccoló Antonelli. Jakub Kornfeil startoval z 9. místa, Jasper Iwema na českém stroji FGR byl na roštu 31.

Dlouhou dobu byla na čele velká skupinka, dalo-li se tomu skupinka říkat, protože to snad bylo celé závodní pole. Nakonec se přeci jenom vykrystalizovala vedoucí skupina, ve které byli Cortese, Kent, Viňales, Salom, Rins, Rossi, Oliveira a k mé radosti i finský mladík Niklas Ajo. Jakmile se ovšem na čelo dostal Maverick Viňales, chtěl ostatním ujet. To ovšem jeho soupeři nechtěli dovolit.

Pár kol před cílem se to roztrhalo a vedoucí skupinku tvořili už jen Viňales, Cortese, Kent, Salom a Rossi. Poslední asi tři, čtyři kola byla neuvěřitelná. Neustále se vedoucí skupinka mezi sebou předjížděla a nebyla nouze i o kontakty. Naštěstí všichni všechno ustáli a celá přední skupina projela cílem. Vyhrál Maverick Viňales, druhý dojel Sandro Cortese a těsně za ním Salom s Kentem. Takže rozhodovat musela cílová kamera. Ta nakonec přisoudila třetí místo Dannymu Kentovi o pouhou jednu tisícinu sekundy. Pro mladého Brita to byly první stupně vítězů v kariéře (nepočítáme-li Rookies cup). Luis Salom byl tedy ze čtvrté pozice zklamán.

Jakub Kornfeil dlouho bojoval o poslední bod, jednu dobu dokonce jezdil až 17., ale nakonec vybojoval slušné 13. místo v cíli. Jasper Iwema byl 24.

Jak už jsem napsala, pěkný závod předvedl Niklas Ajo. Startoval z 5. místa a dlouhou dobu se držel s nejlepšími. Osmé místo je jeho nejlepší umístění v této sezóně a já mám takový pocit, že i v kariéře, ale tím si nejsem zas až tak jistá.

Australský závodník Jack Miller dostal penalizaci průjezd boxy za ulitý start. Jenomže tento trest neabsolvoval, takže po pár kolech uviděl černou vlajku a byl diskvalifikován.

Po závodě, a vlastně ještě během něj, se začala rojit kritka na Sandra a na jeho předjížděcí manévry, zejména pak na ty, kdy měl kontakt s týmovým kolegou a kamarádem Danny Kentem. Největšími kritiky byli Casey Stoner a Jorge Lorenzo. Já osobně nechápu, za co Sandra kritizovali. Vždyť podle mého, Sandro neudělal nic špatného. A docela mě překvapuje, že ho kritizují zrovna tihle. Oni už zapomněli, jak jezdili dřív?

V šampionátu i nadále vede Maverick Viňales, ale jenom o 7 bodů před Sandrem.

Další závod se jede už tuto neděli na německém Sachsenringu.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář