GP Velké Británie

19. červen 2012 | 13.51 |
› 

Na okruhu Silverstone se o uplynulém víkendu jela VC Velké Británie MotoGP. Pole position si překvapivě vyjel Álvaro Bautista na satelitním stroji týmu Honda Gresini. Bylo to ale způsobeno tím, že Álvaro zajel svoje rychle kolo před tím než začalo jemně pršet. Tím pádem se už nikdo nedokázal zlepšit. Álvara v první řadě doplnili Ben Spies (k mé radosti) a Casey Stoner. Do druhé řady se postavili Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Héctor Barberá.

Český závodník Karel Abraham se zranil během testů ve Španělsku. Zlomil si kůstku v dlani a myslím, že si udělal ještě něco se zápěstím, ale nechci šířit klamavé informace. Bohužel mu doktoři doporučili, ať tento závodní víkend vynechá, takže tentokrát to bylo bez české stopy.
V sobotu si po pádu zlomil Cal Crutchlow kotník. Nemohl nastoupit do kvalifikace, takže to vypadalo, že Cal se domácího závodu nebude moci zúčastnit. Jenomže to by nebyl on. V neděli se na startu závodu objevil. Kvůli tomu, že nebyl v kvalifkaci, tak startoval z úplně posledního místa.

Po startu se do čela ihned dostal Ben Spies, kterého následovali Stoner, Bautista a Hayden, který měl pěkný start ze 7. místa. Jorge Lorenzovi se start příliš nepovedl a snažil se dostat na čelní pozice. Ovšem na čele jela asi sedmičlenná skupinka. Takový pěkný závod této nejsilnější kubatury jsem už dlouho neviděla. Benovi začaly odcházet pneumatiky, takže se přes něj dostal Casey Stoner, potom i Dani Pedrosa, Álvaro Bautista i týmový kolega Jorge Lorenzo. Jorge se dokázal dostat na Casey Stonera a společně začali ujíždět jak Bautistovi, tak i skupince Spies, Dovizioso a Pedrosa. Ovšem Andrea Dovizioso upadl, nasedl sice znovu na svůj motocykl, ale cosi si tam poničil, takže musel zajet do boxů. V závodě pak pokračoval s kolem ztráty.

Jorge Lorenzo se dostal do vedení a vybudovával si pomalu ale jistě slušný náskok na Casey Stonera. O třetí místo spolu začali bojovat Bautista a Pedrosa, zatímco Ben Spies už začal ztrácet a soustředil se na to, aby si udržel alespoň to 5. místo, nejlepší v letošní sezóně.

Asi čtyři kola před koncem měl Jorge Lorenzo ''horkou chvilku'', kdy musel krotit svůj motocykl, aby neskončil na zemi. Pochopitelně tak ztratil něco ze svého náskoku, ale nedopustil, aby se někdo dostal před něj a zvítězil v letošní sezóně u počtvrté. Druhé místo si udržel Casey Stoner a třetí dojel jeho týmový kolega Dani Pedrosa. Poleman Álvaro Bautista předvedl krásný závod a dokončil na nepopulárním čtvrtém místě, pro Álvara je to však slušná porce bodů. No a pátý dojel Ben a konečně bere nějaké slušné body.

Neskutečný výkon předvedl Cal Crutchlow. S tím zraněným kotníkem a z toho posledního místa na startu udělal skvělé 6. místo v cíli. Opravdu před ním smekám ten pomyslný klobouk.

Nejlepším motocyklem CRT byl na 11. místě Aleix Espargaró.

V čele šampionátu je Jorge Lorenzo před Casey Stonerem a Dani Pedrosou.

Další závod se koná v holandském Assenu a to 30.6. Ale pozor, závody v Holandsku se tradičně jezdí v sobotu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář