GP Velké Británie

19. červen 2012 | 13.14 |
› 

Na britském okruhu Silverstone se o víkendu jel další závod Moto2. Z první řady startovali Pol Espargaró, Andrea Iannone a Scott Redding. Ve druhé řadě stáli Bradley Smith, Marc Márquez a Claudio Corti.

Závod se jel na 18 kol a na suché trati, i když obloha byla trošku zatažená.

Do čela se hned po startu dostali domácí borci Bradley Smith a Scott Redding. Smithovi to vedení ale bohužel moc dlouho nevydrželo a začal se propadat. Do čela se tak dostal Redding, který část závodu odvodil a v jednu chvíli i s menším náskokem na ostatní. Nicméně předjel ho Pol Espargaró, poté i Andrea Iannone a už se na něj tlačili Márquez, Corti a Corsi. Scott Redding se však nevzdal a bojoval s nimi o pozici na stupních vítězů. To už ale začal Pol Espargaró svým soupeřům ujíždět, takže se začal boj a druhé a třetí místo na bedně. O to se nakonec utkali Redding s Márquezem, kteří předváděli neuvěřitelnou bitvu a v každé zatáčce to mezi nimi bylo velmi těsné, zejména pak v posledním kole.

Z vítězství se radoval Pol Espargaró. Druhé místo nakonec vybojoval Scott Redding a třetí skončil Marc Márquez. Vedoucí jezdec MS Thomas Lüthi startoval ze 7. místa a nedařilo se mu dostat dopředu, takže závod dokončil na místě 8., takže přišel o vedení v šampionátu.

Do čela šampionátu se dostal Marc Márquez.

Další závod se koná 30.6. v holandském Assenu, ale je to sobota.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře