GP Velké Británie

19. červen 2012 | 13.04 |
› 

O víkendu se na britském okruhu Silverstone konal další závod Moto3. Z první řady do něj startovali Maverick Viňales, Efrén Vázquez a Alexis Masbou. Ve druhé řadě pak stáli Sandro Cortese, Danny Kent and Luis Salom. Český závodník Jakub Kornfeil startoval z 14. pozice. Holandský závodník Jasper Iwema na českém stroji FGR startoval z 22. místa.

A ještě zmíním mého oblíbence Héctora Faubela. Ten startoval až jako 23., ale něco mi tam nesedí. Kvalifiakci jsem sice sledovala pouze na live timingu, ale jasně jsem ho viděla na 13. pozici (nebo tam někdě) poté, co bylo máváno šachovnicovou vlajkou. A najednou tam nebyl. Vrtalo mi to hlavou. Pak jsem si večer všimla, že na svém twitteru psal, že dostal 10 míst penalizaci, proto startuje až 23. Ovšem na důvod té jeho penalizace jsem jaksi nikde nenarazila.

Teď už ale k závodu samotnému, který se jel na 17 kol a na suché dráze. Hned na začátku závodu spadl mladý Australan Jack Miller, kvůli kterému vyjel mimo trať Jonas Folger a bohužel i Jasper Iwema, který tak hned od začátku musel ztahovat ztrátu.

Do čela šel Maverick Viňales, ale ono se to tam poměrně často míchalo, protože čelo závodu tvořila poměrně početná skupinka ve složení Salom, Cortese, Masbou, Vázquez, Kent, Rossi, Fenati, Khairuddin a již zmiňovaný Viňales. Opravdu se bylo na co koukat. Občas to mezi jezdci bylo hodně těsné. Zhruba po polovině závodu se skupinka začala trhat, až z ní nakonec zbyla vedoucí trojice Viňales, Salom a Cortese. Zbylí závodníci bojovali alespoň o tu čtvrtou pozici a nic si v boji nedarovali.

Cílem jako vítěz nakonec projel Maverick Viňales před Luisem Salomem a Sandro Cortesem. V posledním kole z té druhé skupiny spadl Louis Rossi, takže se připravil o důležité body a celé pole se o jedno místo posunulo.

Jakub Kornfeil dojel 11. a Japer Iwema 18.

Do čela celkového pořadí se díky vítězství v tomto závodě dostal Maverick Viňales, ale jen o 2 body před Sandra Corteseho.

Další závod se koná v holandském Assenu a to 30. června, což je sobota.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře