VC Kanady 2012

11. červen 2012 | 17.14 |

O můj bože, asi nejlepší závod letošní sezóny, zatím. No ale než se tady začnu rozplývat nad tím, jak to bylo super, tak si napřed shrňme, co všechno se tam dělo. Doufám, že na nic podstatného nezapomenu.

Takže, další závod F1 se konal na krásném okruhu Gillese Villeneuva v Kanadě.

Z první řady startovali Sebastian Vettel a Lewis Hamilton. Z té druhé pak Fernando Alonso a Mark Webber. Pastor Maldonado se kvalifikoval jako 17., ale měnil převodovku, takže po penalizaci startoval až 22.
Moji oblíbenci spíš nic moc. Nejlepším z nich byl Romain Grosjean na 7. místě, Kamui Kobayashi byl 11., Kimi Räikkönen 12. a Sergio Pérez 15. Takže u mě spokojenost moc nebyla. To jsem ale nemohla tušit, co se bude dít v neděli.

Po startu šel do čela Vettel následován Hamiltonem a Alonsem. Pěkný start také předvedl Felipe Massa ze 6. místa. Vypadalo to, že konečně našel rytmus a že bude bojovat o pódium. Bohužel, přišla chyba, která ho odstoudila o boje o poslední bod.
Z předních pozic jel jako první do boxů Sebastian Vettel. Následoval Lewis Hamilton, který se před Vettela dostal. Pak jel do boxů Alonso. A stihl to! Dostal se do vedení před Hamiltonem a Vettelem. Všichni čekali, jak to bude dál, jestli všichni tři riskují na jednu zastávku v boxech nebo pojedou na druhou. Jak se blížil závod ke konci, vypadalo to na jednu. V tom Lewis Hamilton zajel do boxů. Na trať se vrátil na třetím místě a začala stíhací jízda na Vettela a Alonsa. Sebastian Vettel začal mít problémy a musel taktéž znovu do boxů. Hamilton byl druhý a stíhal Alonsa. Tomu už značně odcházely pneumatiky, takže pro Hamiltona nakonec nebylo těžké předjet ho a všem ujet a stát se tak sedmým letošním vítězem v sedmi závodech. Krásná sezóna.

Alonso měl až tak velké problémy, že z toho bylo až 5. místo a ztráta vedení v průběžném pořadí. Na druhé místo se po pěkném závodě a risku na jednu  zastávku v boxech dostal Romain Grosjean. A aby té radosti pro mě nebylo málo, tak na třetí místo se dostal Sergio Pérez. Po startu z 15. místa! Sice ho ke konci závodu stíhal Sebastian Vettel na čerstvých pneumatikách, ale naštěstí to nestihl. Sergio měl taky jenom jednu zastávku, ale narozdíl od Romaina, Sergio ji absolvoval až někdy ve 42. kole ze 70. Prostě super, super!

A aby té radosti nebylo ještě málo, tak Kimi byl 8. a Kamui 9., takže všichni čtyři moji nej bodovali. To je poprvé v této sezóně, co se to podařilo. Mám z toho velkou radost. Jediný, kdo to tak trošku kazí, je Timo Glock, ale u něj se nedá počítat s tím, že by ve voze Marussia bodoval. Včerejší závod musel kvůli problémům s brzdami vzdát. A taktéž kvůli problémům s brzdami museli skončit i oba jezdci stáje HRT, tedy Pedro de la Rosa i Narain Karthikeyan. A další, kdo nedokončil, byl Michael Schumacher. Měl problémy se zařízením DRS, když se mu zadní křídlo zaseklo v otevřené poloze DRS (fanoušci F1 jistě chápou, co tím chci říct, nevím totiž, jak to vysvětlit).

Takže včera jsem usínala s krásným pocitem, že se těm, kterým fandím, zase jednou dařilo, doufám, že to takhle bude pokračovat. Další závod se jede ve Valencii 24. června.

Do čela pořadí jezdců se dostal Lewis Hamilton, mezi týmy i nadále vede Red Bull.

A na závěr ještě otázka. Budeme mít i v osmém závodě osmého různého vítěze? Bylo by to super, jsou tu stále ještě jména, která mají na vítězství.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář