GP San Marina

11. červen 2012 | 14.51 |
›

Na okruhu Misano Adriatico, který se již oficiálně jmenuje Okruh Marca Simoncelliho, se jel další závod supersportů. Z první řady do něj odstartovali Sam Lowes, Jules Cluzel, Kenan Sofuoğlu a Broc Parkes.

Zástupci čekého týmu Intermoto step Fabien Foret a Romain Lanusse startovali z 6. a 23. pozice. Valentin Debise startující za český tým SMS byl na roštu 17. No a v dalším českém týmu Prorace došlo opět ke změně. Tým už má tak čtvrtého závodníka v této sezóně. Je jím maďarský mistr světa 125 ccm z roku 2007 Gabor Talmacsi, který prý podepsal až do konce sezóny, tak uvidíme. Talmacsi startoval z 21. místa.

Od startu až do cíle byl ve vedení Kenan Sofuoğlu. Za ním se však děly věci. Utvořila se tam skupinka Cluzel, Foret a Lowes. Poleman Lowes však začal ztrácet. Jenomže Fabien Foret dostal trest za zkrácení tratě v úvodu závodu. Musel se zařadit o dvě místa zpátky. Jenže to nestihl udělat včas, takže dotal penalizaci průjezd boxovou uličkou. Na třetí místo se tak posunul Sam Lowes.
Dvojice Sofuoğlu - Cluzel spolu sice chvilku bojovala, ale spíš to bylo pod taktovkou Kenana. V závěru pak zabral a začal Julesovi odjíždět. Ze třetího místa upadl Sam Lowes, sice pak pokračoval, ale byl mimo bodované pozice. Třetí místo tak spadlo do klína italskému jezdci Alexi Baldolinimu na motocyklu Triumph. Alex se z toho radoval, jako kdyby vyhrál on. Když jsem ty tři viděla na pódiu, tak mi došlo, že Jules a Alex loni jezdili jako týmoví kolegové v kategorii Moto2 a teď si vystoupali na pódium v závodě SS. A já si pořád říkala, že se k sobě nějak moc mají.
Fabien Foret po té penalizaci ještě vybojoval 8. místo, jeho týmový kolega Romain Lanusse kvůli pádu nedokončil. A ještě samozřejmě zmíním dva závodníky jedoucí za české týmy. Valentin Debise nedokončil vinou technické závady, Gabor Talmacsi byl 15.

V celkovém pořadí i nadále vede Kenan Sofuoğlu, který už má 106 bodů. Druhý je Jules Cluzel s 84 body a třetí Sam Lowes má 76 bodů.

Další závod se jede 1. července na španělském okruhu Motorland Aragon.