GP Katalánska

5. červen 2012 | 15.04 |
› 

Na pole position se postavil Casey Stoner. S ním se do první řady postavili Jorge Lorenzo a Cal Crutchlow. Český závodník Karel Abraham startoval z 12. místa.

Po startu vyrazil do čela Dani Pedrosa. Konec konců, tak jako vždy. Perfektní start měl Ben Spies, až jsem se divila. Za druhým Benem se pak tlačili Lorenzo, Stoner i oba jezdci ze stáje Tech 3 Dovizioso a Crutchlow. Jenže Ben na to šel moc hrrr a chtěl se mermomocí dostat do vedení před Pedrosu. Byla to úplně blbá chyba, jak mě to bylo líto...Prostě to Benovi podklouzlo a on místo útoku na první místo ležel na zemi. Motorku ale zvedl a pokračoval dál, ale byl poslední.

Pedrosa se tak ujal vedení, ale stíhal ho Jorge Lorenzo. Za nimi bojovali o třetí místo Dovizioso, Crutchlow a Stoner. Jorge se dostal před Daniho Pedrosu a snažil se mu ujet. Jenže Jorge udělal na vjezdu do jedné ze zatáček chybku a na Daniho ztratil. Nicméně začal ho mocně stahovat až se mu zase dostal za záda. Za nimi se také schylovalo k bitvě, protože Stoner se odpoutával od Cala Crutchlowa a dělal si zálusk na třetí místo Andrey Doviziosa.

Z vítězství se nakonec radoval Jorge Lorenzo před Dani Pedrosou. Andrea Dovizioso nakonec uhájil třetí místo před Stonerem. Jsou to první stupně vítězů pro ''Doviho'' na satelitní Yamaze.

Karel Abraham konečně dojel do cíle a bodoval. Bral body za 12. místo.

Ben skončil po krásné stíhací jízdě 10. Bylo vidět, že ta motorka funguje perfektně, dvakrát škoda toho pádu......

Jediný závodník, který závod nedokončil, byl Colin Edwards, který se vrací po zranění. No po zranění, on má tu klíční kost zlomenou stále, ale už se asi cítil na to, že bude znova jezdit. Bohužel nedokončil kolo před cílem. Těžko říct, co se stalo, ale pád to nebyl. Že by přeci jen bolesti?

V celkovém pořadí stále vede Jorge Lorenzo.

Další závod se jede 17.6. na britském okruhu Silverstone.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář