GP Katalánska

5. červen 2012 | 14.48 |
› 

Pole position si v kategorii Moto2 vyjel domácí Marc Márquez, jehož v první řadě doplnili krajan Pol Espargaró a Thomas Lüthi ze Švýcarska.

A tady musím použít superlativ stejně jako u závodu nižší kategorie Moto3. Opět to byl perfektní závod.

Vepředu se utvořila skupinka ve složení Márquez, Iannone, Lüthi, Elías. Toni Elías měl perfektní start z osmého místa a po startu šel dokonce na druhé místo. Jenže pak začal ztrácet a nestíhal a bohužel vše dokonal pád. V čele se držel Andrea Iannone následován Lüthim a Márquezem a za nimi se pomalu přibližoval Pol Espargaró, který se nakonec na skupinku dotáhl a utvořila se tak vedoucí čtveřice. Na Iannoneho ale zaútočil Márquez a vzal mu vedení. Iannone to ale nenechal jen tak a vedení si vzal zpátky. Jenže pár kol na to udělal chybu, které využil Márquez. Iannone to ale nevzdal a opět se dostal dopředu.

Za touto skupinou se ale také velice bojovalo. Vytvořila se tam velmi početná skupina, která si také nic nedarovala. Esteve Rabat se z ní dokázal odpoutat, ale na přední skupinu už to měl daleko.

Tři kola před cílem udělal Marc Márquez chybu a tak tak že nespadl. V okamžiku, kdy se Márquez snažil dostat zpět do tempa, tak se před něj snažil dostat i Pol Espargaró, kolidovali spolu a Espargaró velice drsně havaroval. Naštěstí z toho vyvázl ve zdraví, akorát má menší zranění na noze. Toho využili Lüthi a Iannone a dostali se do vedení. Lüthi chtěl Iannonemu odjet, ale to se mu nepovedlo, protože Iannone ho předjel a nakonec také zvítězil Thomas Lüthi se tedy musel spokojit s druhým místem a pro třetí si nakonec dojel Marc Márquez.

Po závodě se vyšetřoval incident mezi Márquezem a Espargarem. Ředitelství závodu nakonec udělilo Márquezovi minutovou penalizaci, což ho posunulo až na nějaké 24. místo. A na třetí místo se tak posunul Esteve Rabat. Jenže tým Catalunya Caixa Repsol, za který Marc Márquez jezdí, podal proti tomuto rozhodnutí protest a tak se vše znovu přezkoumávalo. A dopadlo to takto. Třetí místo bylo Márquezovi navráceno a platí tak výsledky jako byly ihned po dojezdu závodu do cíle.

Do čela celkového pořadí se posunul Thomas Lüthi.

Další závod se jede 17.6. na britském okruhu Silverstone.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář