Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
GP Katalánska

GP Katalánska

5. červen 2012 | 13.51 |
› 

Do první řady na startovní roštu GP Katalánska se postavili Maverick Viňales, Zulfahmi Khairuddin a Louis Rossi. Český závodník Jakub Kornfeil startoval z 12. místa, Jasper Iwema na českém motocyklu FGR si vyjel 25. příčku.

Nedělní závod byl naprosto neuvěřitelný. Letos pravděpodobně nejlepší závod Moto3 zatím.

Po pár kolech se do vedení dostala tříčlenná skupinka ve složení Viňales, Rossi, Vázquez, která si před další skupinkou udržovala náskok. Ve druhé skupince to vřelo. Pořadí se měnilo takřka z vteřiny na vteřinu. Skupinu tvořilo sedm závodníků - Cortese, Faubel, Oliveira, Alex Márquez, Masbou a Rins. Jenže náskok první skupiny nevydržel moc dlouho a všechno se to sjelo dohromady. Maverick Viňales ale začal ujíždět a pomalu si budoval slušný náskok na prvním místě, takže skupina za ním bojovala už ''pouze'' o druhé a třetí místo. Ze skupiny ale odpadl Efrén Vázquez, protože spadl. Zase jel jednou na dobré pozici, no....a takhle to dopadlo. No ale pořadí ve skupině se přelívalo opravdu v každé zatáčce a jak v jednu chvíli najíždělo sedm jezdců vedle sebe na cílovou rovinku, to bylo neskutečný. Rossimu se uvolnil tlumič výfuku, takže se mu výfuk uvolnil a bylo otázkou, jestli závod dokáže dokončit. Dokončil. Ale po závodě se ozývaly hlasy, že měli Rossimu ukázat černou vlajku a diskvalifikovat ho, protože to opravdu nebyla jednoduchá a bezpečná situace.

Maverick Viňales nakonec zvítězil před domácím publikem a to se značným náskokem. Druhé místo nakonec vybojoval Sandro Cortese i se zraněnou pravou rukou a třetí skončil Miguel Oliveira.

Jakub Kornfeil, který bojoval v další skupince, skončil 11. Holandský závodník Jasper Iwema bojoval ještě v další skupince, no bohužel na body to nestačilo a on skončil na nepopulárním 16. místě.

Nevím, co vyváděl Niklas Ajo. Skončil totiž 21., no ale aspoň, že to dokončil.

V celkovém pořadí stále vede Sandro Cortese.

Další závod se jede 17. června na britském okruhu Silverstone.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář