GP San Marina

11. červen 2012 | 14.20 |

Na okruhu Misano Adriatico se o víkendu jela Velká cena San Marina. Po více než měsíční přestávce se v rámci této Grand Prix na trati objevily i superstocky 600 a 1000.

Z první řady do závodu superstock 600 startovali samí Italové v pořadí Morbidelli, Gamarino, Russo a Vitali. Ve druhé řadě stáli van der Mark, Chesaux, Coveňa a Schacht. Česká republika ani Slovensko tu zastoupení během tohoto víkendu bohužel neměli. Slovenský závodník Tomáš Krajčí je totiž pravděpodobně vyřazen ze zbytku této sezóny, protože má zlomenou nohu. Nebude tak ani obhajovat loňské pódium z Brna, což je škoda.
Zpátky ale k právě uplynulému závodu. Závod, vypsaný na 12 kol, téměř celý odvodil domácí Riccardo Russo. V závěru ho ale začal stíhat holandský závodník Michael van der Mark. Poslední dvě kola už byl ve vedení a v závodě tak vyhrál. Russo se musel spokojit s druhým místem. Na pódiu je ještě doplnil Christian Gamarino.
V celkové pořadí vede Riccardo Russo, který má 81 bodů před van der Markem s 79 body. Třetí je pak Nacho Calero Pérez s 50 body.

Z pole position do závodu superstock 1000 startoval Eddi La Marra, kterého v první řadě doplnili Jérémy Guarnoni, Michele Magnoni a Lorenzo Baroni. Do druhé řady se postavili Markus Reiterberger, Lorenzo Savadori, Sylvain Barrier a Marco Bussolotti. Český závodník Ondřej Ježek startoval z pěkného 12. místa. Na divokou kartu jedoucí Jan Halbich stál na startovním roštu na 18. pozici a slovenský zástupce Tomáš Svitok startoval jako 21.
Do závodu, vypsaného na 14 kol, šel ihned do čela La Marra. Jenže závod byl po třech kolech přerušen. Markus Reiterberger totiž havaroval v jedné ze zatáček a jeho motocykl zůstal nebezpečně ležet na trati. Navíc na divokou kartu startující McFadden doslova sestřelil našeho Ondru Ježka. Na trati také byly nějaké olejové skvrny. Restart se pak jel pouze na 6 kol. Startovalo se tak, jak se dojelo poslední celé kolo než se závod zastavil. Z první řady tedy startovali La Marra, Magnoni, Savadori a Barrier. Po startu opět vystřelil Eddi La Marra, ale vydrželo mu to pouze jedno kolo, protože dopředu se dostal Sylvain Barrier, který závod nakonec vyhrál. Na druhém místě skončil Lorenzo Baroni, který během závodu udělal chybu a propadl se o několik míst dozadu. Stíhací jízdou se ale dokázal dostat až na druhé místo. No a třetí nakonec skončil Michele Magnoni. Já osobně mám radost z výkonu Jérémy Guarnoniho. Na startovním roštu byl 2., v cíli závodu pak 6. Je to jeho nejlepší výsledek v této sezóně a já mám takový pocit, že i v jeho kariéře v superstock 1000.
Ondra Ježek skončil nakonec 13. a bere tak 3 body. Honza Halbich se při své premiéře velice pěkně předvedl. Bojoval dokonce o body, no v závěru z toho bylo 19. místo. A já mám, díky němu, dalšího oblíbeného jezdce. Doufám, že se na divokou kartu představí také v Brně. Slovenskému závodníkovi Tomáši Svitokovi se nedařilo. Měl technické problémy ještě v zahřívacím kole, takže do závodu vůbec nezasáhl.
Do čela celkového pořadí se opět posunul Sylvain Barrier, když má 75 bodů. Druhý je Savadori s 64 body, třetí La Marra s 61 body.

Další závodní víkend obou dvou superstockových kategorií se jede o víkendu 29. června až 1. července ve španělském Aragonu.