GP USA

29. květen 2012 | 15.19 |
›

Na americkém okruhu Miller Motorsport Park nedaleko Salt Lake City se konalo další kolo MS superbiků. Závod se, jako bývá v USA při závodě Superbiků zvykem, konal v pondělí. K radosti českých fanoušků z pole position odstartoval český závodník Jakub Smrž, kterého v první řadě doplnili Carlos Checa, Tom Sykes a Davide Giugliano. Do druhé řady se kvalifikovali Jonathan Rea, Sylvain Guintoli, Max Biaggi a Eugene Laverty.

Oba dva závody se odjely na suché dráze, za pěkného a teplého počasí.

Místo zraněného Joana Lascorze jel na tovární Kawasaki opět Loris Baz. Tým Grillini Progea Superbike Team se před touto GP rozešel s jejich jezdcem Markem Aitchisonem a tento závod jel místo něj domácí Jake Holden. Na divokou kartu v týmu Boulder Motor Sports na motocyklu Ducati startoval Shane Turpin.

Hned po startu do prvního závodu šel do čela Tom Sykes, ale vydrželo mu to pouze čtyři kola, protože se před něj dostal Marco Melandri a o další tři kola později šel do čela Carlos Checa, který vedení až do cíle nepustil a dojel si tak pro vítězství. Na druhém místě skončil Marco Melandri a třetí místo nakonec vybojoval Max Biaggi těsně před Jonathanem Reou.
Jakub Smrž skončil 6., jeho týmoví kolegové Sylvain Guintoli a Maxime Berger dojeli 12. a 16.

Do čela po startu do druhého závodu šel opět Tom Sykes, ale po dvou kolech ho předjel Carlos Checa. Jenomže po třech odjetých kolech havaroval Hiroshi Aoyama a závod byl zastaven červenou vlajkou. Po devatenácti minutách se začalo s restartem závodu, jenže nakonec se startovalo téměř s hodinovým zpožděním. Restart se jel na zbylých 18 kol. Do čela šel okamžitě Carlos Checa, jenže po sedmi kolech havaroval a tak se do vedení dostal Marco Melandri. Toho ale po pár kolech předjel Jonathan Rea a vedení držel až do posledního kola, kdy ho Melandri opět předjel a vybojoval tak další vítězství pro továrnu BMW. Druhý byl tedy těsně Jonathan Rea. Pro třetí místo si dojel Max Biaggi, který tři kola před cílem předjel Chaze Daviese, který jel svůj životní závod.
Jakub Smrž skončil 9., Sylvain Guintoli 10. a Maxime Berger 15.

Já musím říct, že ani jeden závod jsem neviděla, takže nemůžu soudit, co všechno se tam dělo či nedělo.

V celkovém pořadí vede Max Biaggi, který má 160,5 bodu před Marcem Melandrim a Tomem Sykesem. Oba mají na svém kontě 142,5 bodu.

Další závod se jede v Misanu 10. června 2012.