VC Monaka 2012

28. květen 2012 | 15.46 |

Na legendárním okruhu v uličkách Monte Carla se o víkendu jela Velká cena Monaka Formule 1. Pole position si v sobotní kvalifikaci vyjel Michael Schumacher. Jenže už z minulého závodního víkendu si přivezl pětimístnou penalizaci na startovním roštu. To znamenalo, že z pole position startoval Mark Webber, vedle něj se do první řady postavil Nico Rosberg. Vítěz minulého závodu v Barceloně Pastor Maldonado dostal penalizaci 10 míst na roštu, protože ve třetím tréninku způsobil kolizi se Sergiem Pérezem. Maldonado pak ještě měnil převodovku, takže za to dostal dalších 5 míst na roštu dolů, takže startoval až jako úplně poslední. Sergio Pérez hned v úvodu kvalifikace havaroval, stejně jako loni. Díky Bohu, že letos se to obešlo bez následků a Sergio do závodu mohl startovat. Stál v poslední řadě s Pastorem Maldonadem.

Hned po startu došlo ke kolizi, po které musel odstoupit Romain Grosjean. To byla moc velká škoda, protože Romain startoval ze druhé řady a já tajně věřila v pódium. Na kolizi bohužel doplatil i Kamui Kobayashi, který po pár kolech musel závod taktéž vzdát. No a havaroval taktéž Pastor Maldonado.

Upřímně řečeno, nevím, o čem bych psala. Ačkoliv to bylo Monako, závod byl poměrně nudný. Závěr byl ale docela fajn, o vítězství totiž bojovalo hned pět jezdců, kteří spolu byli v jedné skupině. A to Webber, Rosberg, Alonso, Hamilton a Vettel. A ještě kousek za nimi jel Massa. Navíc pořád předpovídali déšt. Ten ale, až na pár kapek, nepřišel. No nakonec to dopadlo tak, jak už jsem napsala. Závod stylem start-cíl vyhrál Mark Webber před Nicem Rosbergem a Fernandem Alonsem.

Kimi skončil 9., Sergio 11. A to měl ještě Sergio během závodu penalizaci za nebezpečný nájezd do boxů, čímž prý zblokoval Kimiho. Škoda, nebýt té penalizace, jsem si téměř jistá, že by byl Sergio na bodech. Pěkně se předvedl i Heikki Kovalainen, když s Caterhamem dojel 13. Pravda no, dokončilo pouze 15 pilotů.

Celkové pořadí vede Fernando Alonso. Mezi týmy vede Red Bull.

Další závod se jede 10.6. na okruhu Gillese Villeneuva v Montréalu jako Velká cena Kanady.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář