GP Nizozemska

2. červenec 2012 | 21.28 |
› 

Na nizozemském okruhu Assen se jel v sobotu další závod MotoGP. Z první řady do něj startovali Casey Stoner, Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. Český závodník Karel Abraham si v kvalifikaci vyjel 17. místo na roštu, do závodu však kvůli zranění nakonec nezasáhl.

Hned po startu se udála zajímavá věc. Álvaro Bautista se pustil hodně dopředu, až v zatáčce skončil na zemi. Jenže podrazil Jorge Lorenza, který tak spadl s ním. Pár kol po tomto incidentu spadl také ze skvěle rozjetého závodu Stefan Bradl.

Pak už se tam, musím říct, nic moc nedělo. Ve vedení jel Dani Pedrosa, za ním jeho týmový kolega Casey Stoner a na třetím místě se držel Ben Spies. Casey Stoner se však před Daniho Pedrosu dostal a poodjel mu. Na Bena se začal dotahovat Andrea Dovizoso, který Bena předjel a také mu trochu poodskočil. Ale Ben zabojoval a dokázal se dostat zpátky za Andreu a vzít si zpět třetí místo.

Nakonec celkem suverénně vyhrál Casey Stoner před Dani Pedrosou. Andrea Dovizioso se zase dostal před Bena a nakonec to třetí místo i udržel. Ben tak skončil čtvrtý, měl úplně zničený zadní pneumatiky. Mě to bylo líto. Přála jsem si, aby se Ben konečně zase podíval na pódium. Zvlášť tady v Assenu by to bylo fajn, když tu loni dokonce vyhrál.

Skvěle jel Cal Crutchlow, který po nehodě v první zatáčce musel vyjet mimo trať, aby také nehavaroval. Takže na závodníky před sebou ztrácel. Ale dokázal se polem probít až na 5. místo v cíli. Navíc má stále ještě zraněný ten kotník, takže to pro něj asi nebylo vůbec jednoduché.

Nejlepším jezdcem CRT byl Randy de Puniet, který skončil 8.

Protože Jorge Lorenzo závod nedokončil a Casey Stoner vyhrál, tak mají oba dva jezdci na svém kontě úplně stejný počet bodů v šampionátu.

Další závod se jede už tuto neděli na německém okruhu Sachsenring v Sasku nedaleko českých hranic.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář