GP Francie

21. květen 2012 | 11.48 |
›

Na legendárním okruhu Le Mans ve Francii se o víkendu jel další závod MotoGP. Z první řady startovali Dani Pedrosa, Casey Stoner a Andrea Dovizioso. Místo zraněného Colina Edwardse startoval Chris Vermeulen. Karel Abraham startoval z 10. místa. Kvalifikace i nedělní závod se jeli na mokré dráze.

Hned na startu upadl Randy de Puniet. Rychle se však dostal do boxů, nasedl na náhradní motocykl a pokračoval se ztrátou. Bohužel i Ben měl na startu problémy a propadl se skoro až na konec pole.

Od startu tempo udával Jorge Lorenzo a ten také vyhrál. Na druhém místě skončil nečekaně Valentino Rossi, třetí byl Casey Stoner. Rossi nejprve bojoval o třetí místo s jezdci týmu Tech 3 Yamaha Crutchlowem a Doviziosem, jenže oba měli v průběhu závodu pád. Rossi se pak dostal na záda Caseyho Stonera a předvedli pár velmi pěkných předjížděcích manévrů.

Čtvrtý nakonec dojel Dani Pedrosa. pátý Stefan Bradl, šestý Nicky Hayden, sedmý po pádu Andrea Dovizioso, osmý taktéž po pádu, jak už jsem napsala, Cal Crutchlow, devátý Héctor Barberá a desátý Álvaro Bautista. Závod dokončilo 18 jezdců, ale od 13. místa byli o kolo a víc zpět.

Karel Abraham musel kvůli technické závadě odstoupit. Znamená to, že ze čtyř závodů, které se letos jely, nedokončil ani jeden.

Ben, jak už jsem napsala, měl špatný start, pak ještě jednou chyboval. Po několika kolech zajel do boxů, ale vrátil se zpět na trať s kolem ztráty a skončil 16., takže vůbec nebodoval. Ach jo, už to vypadalo, že našli ideální nastavení a zase nějaké problémy....

Celkové pořadí vede Jorge Lorenzo, který má 90 bodů, druhý je Casey Stoner s 82 body a třetí je Dani Pedrosa s 65 body.

Příště se jede 3.6. na španělském okruhu Montmeló u Barcelony.