GP Francie

21. květen 2012 | 11.27 |
› 

Do závodu Moto2 na okruhu Le Mans ve Francii startovali z první řady Marc Márquez, Thomas Lüthi a Pol Espargaró.Sobotní kvalifikace i nedělní závod se jeli na mokré trati.

Do závodu okamžitě vypálil Thomas Lüthi a také si pohodlně dojel pro vítězství stylem start-cíl. Stejně jako v nižší kategorii, ani tady nebyla nouze o pády. Hned po startu byla kolize tří jezdců. Jedním z nich byl i domácí Mike di Meglio, ten to ale zvedl a pokračoval. Nicméně po několika kolech spadl zase. Závod dokončilo pouze 19 závodníků. Po všech těch pádech a odstoupení se stalo, že za Thomasem Lüthim na pódiu skončili Claudio Corti a Scott Redding. Mám z obou dvou velkou radost.

Z bojů o vítězství se pádem vyřadil Marc Márquez, vyjetím mimo trať zase Pol Espargaró, ten ale dojel na 6. místě. Mokré podmínky svědčili ''vodníkovi'' Anthony Westovi, který skončil 7. Toni Elías při své 200. GP skončil na 12. místě.

Nejvíc líto mi je pádu domácího Johanna Zarca z druhého místa. To je fakt škoda. A taky pád Gina Rey je velká škoda. On konečně bojuje ve předu a takhle to dopadne. Ale na druhou stranu, já to tak nějak čekala, když jel na tom 3. místě, že tam nemůže vydržet. Pád Alexe de Angelise byl nebezpečný, protože on se sice dostal mimo trať, jenže doklouzal zas až na trať a ostatní se mu museli vyhýbat. Naštěstí to dobře dopadlo a nikomu se nic nestalo.

V celkovém pořadí vede Pol Espargaró, který má 71 bodů před Marcem Márquezem se 70 body a Thomasem Lüthim s 68 body.

Další závod se jede 3.6. ve Španělsku u Barcelony.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře