GP Evropy

14. květen 2012 | 16.24 |
› 

Další závod Supersportů se jel na britském okruhu Donington Park jako Grand Prix Evropy. V první řadě stáli všichni čtyři moji nejoblíbenější jezdci, takže u mě vládla spokojenost. Pole position si vyjel Jules Cluzel, vedle kterého se postavili Sam Lowes, Broc Parkes a Kenan Sofuoğlu. Ve druhé řadě stáli ''divočák'' Glen Richards, Sheridan Morais, další ''divočák'' Billy McConell a Massimo Roccoli. Jezdci českých týmů se kvalifikovali následovně. Valentin Debise 9., Fabien Foret 10., Ilario Dionisi 18. a Romain Lanusse 23.

Po startu šel do čela Jules Cluzel, ale asi po sedmi kolech byl předjet týmovým kolegou Samem Lowesem. O chvíli později se před Julesa dostal i Kenan Sofuoğlu, který stíhal Sama Lowese. Ačkoliv byl Kenan jednu chvilku hodně blízko, Sam svou pozici uhájil a dojel si před domácím publikem pro první vítězství (i se zraněným prstem). Kenan byl tedy druhý, na třetím místě dojel už s menším odstupem Jules Cluzel a čtvrtý pak byl Broc Parkes.

Dobře si vedli oba jezdci na divokou kartu, co startovali z druhé řady. Richards dojel 5. a McConell 9. A pochválit musíme i české barvy, i když jenom zčásti. Jezdec české stáje SMS Racing Valentin Debise konečně dovezl svou Hondu v TOP 10, když skončil 8. Jezdec týmu Prorace Ilario Dionisi nebodoval, když dojel 18. A ještě jezdci týmu Intermoto Step. Fabien Foret jedoucí s nějakým zraněním ze sobotního tréninku (bohužel nevím, o co přesně jde) byl klasifikován jako 10., jeho týmový kolega Romain Lanusse byl 19.

Jinak, byl to letos pátý závod a my máme pět různých vítězů. Uvidíme, kdo vyhraje příště, jestli někdo šestý nebo někdo, kdo už vyhrál.

V celkovém pořadí vede Kenan Sofuoğlu, který má 81 bodů, druhý je Sam Lowes se 76 body a třetí Jules Cluzel má 64 bodů. Nejlepší z ''českých'' jezdců je Fabien Foret, který je 4. s 55 body.

Další supersportový závod se jede až 10. června v Misanu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: GP Evropy saša 15. 05. 2012 - 14:05