GP Portugalska

10. květen 2012 | 16.08 |
›

O minulém víkendu se uskutečnil další závod MotoGP. Tentokrát se jelo na portugalském okruhu Estoril. Z první řady startovali Casey Stoner, Dani Pedrosa a Cal Crutchlow. Ve druhé řadě pak stáli Jorge Lorenzo, Ben Spies a Álvaro Bautista. Karel Abraham startoval z 13. pozice.

Do závodu nenastoupil Colin Edwards. Během kvalifikace totiž upadl a zlomil si klíční kost.

Ihned po startu se vedení ujal Casey Stoner a snažil se soupeřům odjet, což se mu i dařilo. Nakonec z toho bylo vítězství stylem start - cíl. Sice mu jednu chvíli na záda dýchal Jorge Lorenzo, ale Stoner se nedal a zase přidal, aby se mu vzdálil. Pro Lorenza to nakonec bylo druhé místo. Na třetím místě do cíle dojel Dani Pedrosa. Opět se skvěle ukázali jezdci stáje Monster Yamaha Tech3. Andrea Dovizioso byl 4., Cal Crutchlow 5.

Ben Spies skončil na 8. místě, což je oproti minulým závodům trošku zlepšení. Ale mohl na tom být líp. Po startu se držel někde kolem 5. místa a myslím si, že by tam i vydržel nebýt několika výletů mimo trať. Takže nakonec bojoval se Stefanem Bradlem. Ale dokázal ho předjet a ujet mu, za což jsem byla ráda. Sám Ben psal na svém twitteru, že už se zase cítí, že sedí na motorce. Tak to je dobrá zpráva.

Karel Abraham bohužel pět kol před cílem upadl, když dostal highsider. V závodě už dál nepokračoval.

Nejlepším jezdcem CRT byl Aleix Espargaró, který skončil 12.

Závod dokončilo 15 jezdců, takže všichni bodovali.

V celkovém pořadí vede těsně Casey Stoner, který má 66 bodů. Druhý Jorge Lorenzo má 65 bodů a třetí je Dani Pedrosa, který má 52 bodů.

Další závod se jede 20. května ve francouzském Le Mans.