GP Portugalska

10. květen 2012 | 15.49 |
›

Do první řady Grand Prix Portugalska na okruhu Estoril se postavili Marc Márquez ze Španělska, Thomas Lüthi ze Švýcarska a Scott Redding z Velké Británie.

Krátce po startu se utvořila skupina, ve které byli Márquez, Lüthi, Redding a také Johann Zarco, Pol Espargaró a Andrea Iannone, kteří startovali ze druhé řady. Jenomže Iannone byl dlouhý, takže z bojů o pódium vypadl. Ztrácet začínali i Redding a Zarco. Zůstala tak skupinka Márquez, Lüthi a Espargaró, která si to docela pěkně rozdávala mezi sebou. Španělští závodníci Márquez a Espargaró ale trošku poodskočili Lüthimu, a ten už si jenom hlídal svou třetí pozici. Nicméně Márquez a Espargaró si vyměnili pozici snad v každé zatáčce posledního kola. Byl to velmi pěkný souboj. V jedné ze zatáček to Espargaró tak tak ustál, ale zachránil alespoň druhé místo. Zvítězil tedy Marc Márquez. No a pro třetí příčku si dojel Thomas Lüthi.

Velice dobře se předvedl nováček v této kategorii Johann Zarco, který dojel na 4. místě.

Já si tady ještě pro sebe doplním, že Fin Mika Kallio byl 9. Český závodník zde žádný nejezdí, takže zde Češi nemají koho sledovat. Možná Gina Reu, který jezdil v českém supersportovém týmu Intermoto. Tomu se ale nedařilo. Měl nějaké problémy, asi i výlet mimo trať a skončil s kolem ztráty poslední, tedy 28.

Celkové pořadí vede Marc Márquez, který má 70 bodů. Na druhém místě je Pol Espargaró s 61 body a třetí je Thomas Lüthi, který má 43 bodů.

Další závod se jede 20. května ve francouzském Le Mans.